Můj první Knihobit

31. července 2015 v 21:02 | Bichlička
A je to tady. Moje největší neskutečné těšení roku.
Od začátku. Když se na síti začala rozebírat nově vznikající společnost (dva lidi a smečka psů.... to už je společnost :D ) Knihobit, byla jsem k ní skeptická. A nebyla jsem sama, spousta ostatních knižních nadšenců horovala pro vlastní výběr a osahání si knih před samotnou koupí. Pak přišel trochu zlom - na blogu a instagramu jsem viděla pár fotek a článku o tom, jak vypadal čí balíček, co v něm kdo dostal a jak se tým trefil. Začínalo mě to nalamovat, a tak jsem se alespoň zaregistrovala na oficiálních stránkách.
No a definitivní rozhodnutí? To padlo měsíc po tom, co jsem si založila blog o knihách. Vždyť jak může člověk mluvit o něčem, co sám nezkusil. Říkala jsem si: Tak co, jeden balíček si ozkouším, získám zkušenost a uvidím.
A výsledek: nejde to ani popsat. Čtrnáct dní jsem se neskutečně těšila, prolejzala jsem stránky K. a různé ohlasy na něj a snila o tom, co asi dostanu ve svém balíčku. Přišlo mi, že jsem se vrátila do svého dětství, kdy jsem vždy před Vánoci neustále dumala, co asi bude pod stromkem. A protože jsem děvče (trapně) svědomité a taky nedočkavé - prošla jsem si na čbdb.cz seznam všech dostupných knih vyšlých v červenci. Vypsala jsem si všechny, které by se mi líbily (bylo jich 8) a vylučovací metodou jsem výběr omezila na dvě knížky. A čekala jsem dál.
A pak to přišlo - konečně přišla zpráva o odeslání balíčku. Byla jsem jako na trní a když to tu píšu, tak si možná přijdu trochu hloupě, že jsem ve svých třiceti letech (u žen se to nemá prý říkat....... ) byla na hadry z jednoho tajemného balíčku. Ale na druhou stranu zastávám názor, že člověk se musí těšit z maličkostí, protože jinak budeme celou dobu čekat na velké věci, které ani nemusí přijít.

Byl tu. Držela jsem ho v ruce a přemýšlela jsem, že si to čekání trochu prodloužím.... ale houby, nevydržela bych to. Seděli jsme na zahradě a můj tatík na mě kouká a ptá se: A co to vůbec je ten Knihobit? To ti pošlou knížku? Ale co když se ti nebude líbit?
Ale o tom to přeci není. Vysvětlila jsem mu, že musí první vyplnit formulář, kde uvede své čtenářské priority, co se mu líbí, žánry, co nerad čte a pro usnadnění připojí i odkaz na své stránky, aby se nestalo, že budu mít jednu knihu dvakrát :)
A už to nebudu dál protahovat - jen vám prozradím můj tip.
"Já si myslím, že tam budou Statečná srdce...."
Vzala jsem nůžky a podívejte se sami.

To není ani možné. Přímý zásah a takové nadšení...... vážně nemám slov. Nevím jestli jsem měla tak obrovskou radost z toho, že jsem uhodla výběr Knihobitků nebo z knihy samotné, ale myslím, že to byla souhra všeho.
Už jen pro ten pocit té natěšenosti, té dětské radosti to stálo na 100% za to. Neříkám, že si od teď budu Knihobita kupovat každý měsíc a zanevřu na návštěvy knihkupectví. Ale s klidným svědomím můžu říct, že tohle zaručeně nebyla moje poslední objednávka.

Knihobití tým vybírá nejen knihu, ale i drobné dárky a mě velmi potěšilo i to, jakou práci si dali s detaily (anebo to byla všechno prostá náhoda? Neeeee, tomu nevěřím :) ). Na svých stránkách píšu, že miluji vůni skořice - a dostala jsem krásnou skořicovou svíčku, zbožňuji čokoládu, ale zároveň jsem i eko nadšenec, a tak v mém balíčku nechyběla ani zdravá bio mlska ke knížce, krásný plakát zaručeně poputuje do rámu a na zeď, vtipná záložka už se založila do knihy, navíc jsem dostala časopis Živá historie, slevovky na nákup audioknih a e-knih a třešínkou na dortu byl osobní dopis od autorů projektu. Je na něm vidět, že každý z dopisů musí být originál, ve kterém zdůvodní svůj výběr a popřejí ti krásné počtení.

A já nemůžu víc než poděkovat. Poděkovat za to, že jsem chvíli mohla být zase tou dychtivou malou Verunkou, která pod stromečkem rozbaluje svůj vánoční dárek.

 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 slunecnyden slunecnyden | Web | 2. srpna 2015 v 9:46 | Reagovat

Teda, četla jsem jedním dechem... Už jsem o tomto projektu slyšela, ale říkala jsem si, že tohle pro mě není... Občas zajdu do knihkupectví, ale pak si vyberu přesně to, co chci a nějaké dárky navíc (pro mě ptákoviny), to nechci... Ale tenhle tvůj článek - fakt jsem začala uvažovat, že bych to mohla také zkusit - je ve mě také malá holka, co miluje překvápka :-) :-)

2 Terka Terka | E-mail | Web | 3. srpna 2015 v 21:09 | Reagovat

Jé, to je krásné, že se ti tak skvěle trefili do vkusu. :-) Neříkám, že mně ne, také se mi kniha líbila (i ta z minulého měsíce), ale vážně mě překvapilo, že úplně přesně. :-) To je prostě úžasné. Už jen proto mohu říct, že tento projekt má určitě budoucnost. :-)

3 Janiss Janiss | Web | 3. srpna 2015 v 21:17 | Reagovat

Taky se na knihobit chystám. Ale kámoška prozradila, že příště není plakát tak počkám na září :D

4 bichlicka bichlicka | Web | 4. srpna 2015 v 10:55 | Reagovat

[2]: taky jsem měla málem infarkt radostí :D vážně jsem byla nadšená i z toho, že z tolika knih jsem si vypsala dvě a nakonec je zkrouhla jen na jednu a v tom balíčku vážně byla ta jedna jediná, kterou jsem chtěla. Tím mě dostali a našli dalšího nadšence.

[3]: Plakát je super - dokonce u nás odstartoval i menší renovaci a vymalovala jsem jednu zeď, aby se tam plakátku víc líbilo :D

5 bichlicka bichlicka | Web | 4. srpna 2015 v 10:58 | Reagovat

[1]: za zkoušku nic nedáš (teda krom ceny balíčku :D ). Na dárečky jsem měla podobný názor, ale těmihle se mi trefili do noty, protože si řekněme upřímně - já bych asi tetování a veselé magnetky vážně brala jako blbost :) ale skořicová svíčka a ty výborné sušenky.....hmmmmmm slast :)

6 Eleanor Eleanor | E-mail | Web | 23. listopadu 2015 v 20:54 | Reagovat

Dnes jsem si také objednala... Asi po půlročním přemýšlení jsem podlehla. Respektive mám ho k Vánocům, tak uvidíme, zda budu také tak nadšená :)

7 Bichlička Bichlička | Web | 27. prosince 2015 v 22:27 | Reagovat

[6]: Snad te Knihobit nezklamal :-) můj vánoční balíček byl skvělý :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama