Recepty z farmářského trhu II.

14. července 2015 v 20:44 | Bichlička |  RECENZE KNIH

autor: Hana Michopulu
rok vydání: 2013
vydal: Zpátky domů

Přiznám se bez mučení, že vedle čtení, háčkování a malování moc ráda jím. Ale protože restaurační provoz není nejlevnější a jídlo v něm není vždy té nejlepší kvality, vařím si doma. Může se zdát, že moderním trendem se stala značka Bio. S touto tezí tak úplně nesouhlasím a nepropaguje jí ani autorka této kuchařky. Pokud chcete kvalitní surovinu, budete se místo supermarketu odebrat na jiná místa - za drobnými zahrádkáři, kteří prodávají své produkty na rozkládacích stolečcích, na farmářské trhy, k zemědělcům,... Možností je mnoho a vy si můžete okouknout samotné pěstitele i výrobce a víte, od koho jíte :)
Hana Michopulu shromáždila na 275 stranách 103 kvalitních receptů, které jsou většinou jednoduché na přípravu a nečpí z nich napudrovaná pompa některých soudobých kuchařů. Velice oceňuji to, že vychází ze surovin, které můžete běžně sehnat a v případě, že tomu tak není, je vám nabídnuta alternativa (například pokud do originálního předpisu patří ovčí sýr pecorino, je možné ho nahradit naší starou známou lučinou z pozlátka).
Kuchařka je rozdělena podle hlavních zeleninových či ovocných přísad, což usnadňuje orientaci a vyhnete se tak sáhodlouhému prohledávání obsahu, rejstříku nebo rovnou celé knihy. Takže když vyšlete o víkendu děti s manželem na borůvky, nalistujete si pak jen příslušné stránky a vyberete si, na co máte chuť. Ke každé surovině je pak zároveň zvoleno takové krátké popovídáníčko o jeho prospěšnosti a osobním názoru autorky k dané poživatině.

"Květák je krásný jako květina, ovšem to je zároveň jeho handicap. Většina lidí totiž vybírá očima a požaduje květák bělostný jako lilie a bez poskrvnky - jenže to není ten nejkvalitnější."

Já sama za sebe můžu říct, že jsem s knihou nadmíru spokojená. Snad jediná výtka - uvítala bych kdyby za každou surovinou zůstala jedna strana volná. Existuje spousta dalších výborných receptů a ty by mohli přijít na tuto volnou stránku. Je to jen můj osobní výkřiřk do tmy, ale věřím tomu, že kuchařky se od ostatní literatury odlišují svojí skutečnou kreativitou. Vždyť co jiného je vaření než tvoření?
Pokud se zrovna nechystáte vařit, nevadí. Stačí se posadit k lampě a zalistovat, fotografie jsou natolik povedené, že mě okamžitě přepadá touha vrazit do kuchyně, vzbudit klidně o půlnoci našeho sousedního farmáře a jít natrhat meruňky z místního sadu.
Pro ilustraci jsem použila jeden náš oblíbený recept - Nedusivá třešňová bublanina. Recept je jednoduchý, srozumitelný a rychlý - což je dle mého skromného názoru ta nejlepší možnost na zpracování čerstvých surovin.

Na závěr: podle této kuchařky vařím ráda a často. Zároveň mě těší, že se Hana Michopulu snaží opět zavést pravidlo vaření ze sezonních potravin (přeci jen uměle vyhnané jahody v prosinci nejsou tak chutné jako ty čerstvě utržené na vaší zahradě). Vřele doporučuji a protože jsme měli skutečně velkou úrodu třešní, tak jen tak pro potešení přidávám ještě pár vlastních fotek, které nám dělají radost a plní žaludky :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Olinek Olinek | 3. prosince 2015 v 12:44 | Reagovat

Chcete se podělit o svůj výborný recept?

http://www.recept-y.eu/kontaktovat/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama