Jak si užít knihu i v dusivém vedru!

15. srpna 2015 v 11:34 | Bichlička

Ach ta vedra, hrozně mě zmáhají a to nejsem jediná- Pes je jak chcíplotina, holky zplavené, muž nevrlý...... A to se má člověk na co těšit?

Rozhodla jsem se zapsat tu pár postřehů, jak se dá vedro přežít a vychutnat si krásné chvilky s knížkou.
Úplně ideální je samozřejmě jít k vodě, pořádně se vycachtat a pak si ve stínu ležet na lehátku a číst. Jenže ne každý má to štětsí (třeba my máme smůlu, bydlíme v paneláku a otravovat každý den rodiče se nám taky nechce..... no nebo tedy chce, ale je nám to trapné :D )


Zásada číslo 1 : správné oblečení - pokud na sobě nemůžete mít plavky (doma to asi vypadá divně) a nechcete v bytě chodit ve spodním prádle (což tedy ve vedrech je asi to nej), zvolte něco hooodně vzdušného - já jsem zabrala muži jeho bavlněný nátělník - je hezky široký, má veeelké průramky a hlavně se na mě nikde nelepí. Zároveň si sepněte vlasy (s tím asi Kojak neměl nikdy problém), protože není nic horšího než krk celý mokrý - stačí jen trochu zafoukat a šup.... no znáte to, co vždycky říkávali naše maminky

Zásada číslo 2: správné místo : Miluju svůj ušák, je pohodlný, můžu si opřít hlavu a stulit se v něm jako v náručí malého obříka, ALE v horku si do něj rozhodně nelezu. Je super, ale má jednu nevýhodu - hřeje ze všech stran. Takže pokud si chcete číst, doporučuji sednout si na zem kde je plovoucí podlaha nebo lino. Žádný koberec, žádné polštáře

Zásada číslo 3: správné pochoutky : ve zkratce - slazené nápoje vám akorát nadupou do žaludku sacharidy a víc vás unaví. Dejte si raději vodu s citronem a ovoce.... i když já raději jen tu vodu s citronem, protože když čtu, nesmím jíst - knížka pak vypadá jako bryndák, a to rozhodně není žádoucí obzlášť tehdy, když máte knížku půjčenou nebo úplně novou.

Zásada číslo 4: prevence horka : tolik omýlané - zatáhnout žaluzie a neotvírat okna, jen tím vpouštíme teplo do bytu. Ale i večer se stále musím preventivně opatřovat - u nás doma je jeden velký zdroj tepla - plazmovka (naše stařičká, z mody vyšlá bazarová plazma. Kdysi dávno možná byla hitem, ale teď je z ní jen žrout energie a sálač tepla (v zimě v postatě nepotřebujeme ani krb :) ). V nejlepším případě apeluju na totální vypnutí, ale to samozřejmě nejde uhrát vždy.
Navíc - malý kvíz - co hřeje, svítí a není to naše telka? Anooo, je to oheň - žádné svíčky k nám v létě nesmí. Hezky si počkají na podzim, a to je zase rádi uvítáme.

Zásada číslo 5: pozor na sociální kontakt: znáte to, vezmete si knížku a stočíte se partnerovi do klína, nebo se o něj minimálně opřete. Ve vedru ani nááápad - naše pravidelná zcela neromantická věta - Posuň se, hřeješ - jooo joo je to krutá realita.

Na závěr chci říct - berte mě s nadhledem, ale věřte mi, že takhle to pomáhá nám. A co vy? Jak zvládáte vedra?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jana H. Jana H. | Web | 16. srpna 2015 v 1:30 | Reagovat

Mám štěstí, ložnici máme na sever, tak čtu tam. A docela mi to čtení přes ta vedra odsýpalo!
Mávám!

2 Tojaheva Tojaheva | 17. srpna 2015 v 14:55 | Reagovat

Byt úplně zabedněnej a otvíráme pouze na noc.Sice je byt přes den jak kopka, ale jinak to nejde. A opravdu je nejlepší místo na ochlazení zem. Když jsem to poprvé udělala, pochopila jsem naši kočku, která v těchto dnech vypadá jak mrtvolka - pořád někde jenom polehává a teď i já vedle ní.
A když náhodou šáhnu na manžela, pokaždé se ozve stejné slovo několikrát za sebou : TEPLO! Fyzický kontakt je v tuto roční dobu prakticky nemožný :D
Sice dost lidí na teplo nadává, ale však mi si na to teploučko vzpomenem v zimě, až nám budou mrznout nosánky :)

Mimojiné, dopotučuju nohy do lavora se studenou vodou. Je to neskutečně osvěžující.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama