Můj nejen knižní srpen

16. září 2015 v 14:21 | Bichlička |  KNIŽNÍ MĚSÍC
Tak půlka září je za námi a já se teprve jdu ohlédnout za srpnem. Určitě jsem se ale ty dva týdny nekopala do zadku, ale byla jsem v jednom kole (ale to až v ohlédnutí na měsíc září :) )

Knižní oddělení:

1. přečtené knihy

Srpen byl krásný, teplý a plný příslibů; ale zároveň i naplněný prací a přípravami na velké události - dobrá stejně bych se za chvíli podřekla - první víkend v září se u nás koná Dočesná - velká akce a festival oslavující chmel a pivo (jako jedna z organizátorek se tomuto veselí prostě nemůžu vyhnout) a hned týden na to se odehrál náš veliký den D - po několika letech a dvou dětech jsem se stala vdanou paní a prožila ten nejkrásnější den svého života (zní to jako klišé a vždy jsem se nevěstám divila, ale nemůžu si pomoct - bylo to skutečně dokonalé). Takže díky těmto dvěma událostem jsem moc času na volnočasové aktivity neměla, ale i přes to jsem zvládla přečíst standard, tj. 4 knihy za měsíc.


Na obrázku jsem je seřadila tak, jak jsem je průběžně četla, ale vyjádřit bych se k nim chtěla dle jejich dojmu, jenž na mě udělaly. Asi největším zklamáním pro mě byla knížka Nebeský strom - četla a slyšela jsem na ní tolik chvály, že mě samotnou překvapilo, že mi nesedla do vkusu. Recenze je v sekci přečtených knih.
Tajné dobrodružství Charlotte Brönte - knížka, na kterou jsem se dlouho těšila, ale moc velký průlom pro mě neznamenala. Jsem velká milovnice Sana (literární postavy z pera autorky této knihy), a tak jsem možná čekala, že děj bude stejně dechberoucí. Chyba.
Poklidné a rychlé čtení, u kterého jsem se chvílema i pousmála, ale v podstatě žádná hitparáda - to byla Madame Chic. Spíš než o beletrii se jednalo o soubor rad a tipů americké spisovatelky, která se snažila po svém vyjádřit francouzský styl života. Ale jak píšu - raději to berte jako odpočinkovou četbu než skutečný návod na zlepšení života.
Nejlépe za měsíc srpen se mi četla hisotrická kniha od Mary Renault - Písní tě chválím. Nijak obsáhlé dílo je nejen zaměřeno na život velkého antického básníka, ale zároveň samo o sobě je psáno velmi poeticky. Dějem příliš neoplývající kniha, ale krásná atmosféra a pozitivní přístup vše vynahradí.

2. Knižní přírůstky

V srpnu mi do knihovny opět přibyla menší kopička knížek. V podstatě "vznikla" během jednoho nákupu u Dobrovského právě v Dnech klasické literatury - akce byla zkomponována tak, že při nákupu 3 klasických knih od Odeonu jste nejlevnější knihu dostali zdarma. A tak mám doma nově tyto tři skvosty:
Dáma s kaméliemi, Jana Eyerová a Výlety pana Broučka
A v neposlední řadě se v srpnu konala taková malá bezvýznamná událost, která mi ale přinesla spoustu radosti :) Ano, je mi už třicet let... jako dárky jsem dostala dvě knihy - Zvěrolékař a spol. a Jak neztratit lásku
Ale tím mé knižní dárky neskončily. Od svého muže jsem dostala naprosto úžasný knižní dort a součtem od všech hostů a gratulantů jsem nadšeně přijala poukázky k nákupu knih za 2.800-, :) jsem ten nejšťastnější oslavenec na světě.


Neknižní oddělení:

1. Tvořivé oddělení

Chystalo se toho tolik a práce bylo skutečně až nad hlavu. Spousta papírů, administrativy, vyplňování lejster, ale to nejlepší byly dekorace na svatbu. Jako správný knihomol jsem na svatbu chtěla i knihomolské doplňky, a tak jsem hezky zrecyklovali staré ošklivé knihy a rázem jsme měli jmenovky na zasedací pořádek, velké iniciály na focení a dokonce jsem do ruky vzala i jehlu a nit a za velkého měření a stříhání jsem ušila polštářek na prsteny. Fotky budou ale až v zářijovém shrnutí :)

2. Cestovatelské okénko

Poslední oddělení nebudu více rozepisovat - měli jsme s mužem výročí, a protože na vymýšlení dárků nebyl čas, zaplatila jsem celé rodince víkendový pobyt v Lokti (krásný hrad, malebné okolí a ta nejlepší kavárna jakou jsem kdy viděla - co víc si přát :) ). A náš druhý velký výlet byl do skanzenu v Zubrnicích - krásné ohlédnutí do minulosti.

Tak zase v září, pa

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jana H. Jana H. | Web | 17. září 2015 v 21:26 | Reagovat

Přeji mnoho štěstí!

2 Tojaheva Tojaheva | E-mail | 18. září 2015 v 13:54 | Reagovat

V prvé řadě bych Vám ráda pogratulovala a popřála hodně lásky. Svatební den je opravdu nezapomenutelný a 30. narozeniny jsou opravdu velká událost, která si tolik knih rozhodně zaslouží. A samozřejmě ten dort !!! Chvála Vašemu muži :)
Dámu s kaméliemi mám jako jednu nejoblíbenějších knih. Nádherný příběh, který mě pokaždé dokáže rozplakat.

3 slunecnyden slunecnyden | Web | 18. září 2015 v 15:39 | Reagovat

Velká gratulace! Obdiv, že při tak náročném měsíci jsi dokázala přečíst ještě 4 knihy .-)

4 bichlicka bichlicka | Web | 21. září 2015 v 13:22 | Reagovat

[2]: Děkuji za gratulaci a chválu vyřídím muži za krásný dort (ačkoliv jsem mu ho musela neustále připomínat :D )
Dámu s kaméliemi jsem četla ještě na základní škole a pamatuji si, že mě dost zasáhla. Navíc jsem ho loni viděla i v operním zpracování a to jsem obulela úplně.

[3]: Já se za ty 4 knihy dodatečně taky obdivuji :D v září je nedám určitě.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama