Můj druhý a to hned vánoční Knihobit :)

17. prosince 2015 v 14:41 | Bichlička |  KNIŽNÍ VYKECÁVAČKA
A je to tu, zahajuji tímto svojí pravidelnou rubriku "Knižní vykecávačka", která bude každý čtvrtek přinášet články o knihách, knižní kultuře apod. Chtěla bych tímto víc vypsat svoje nápady a návrhy a nerealizovat se jen v recenzích.

Prvním článkem je hned taková hitovka jakou je KNIHOBIT.
Kde začít? Snad tím velkým překvapením, kterým bylo doručení hned druhý den od uveřejněného rozesílání balíčků. Vzhledem k předvánočnímu spěchu jsem ani nečekala, že by se mohlo něco stihnout včas. Palec nahoru pro výběr dodavatele :)

A teď k samotnému balíčku.
Celá natěšená jsem s ním vyklusala schodiště, popadla nůžky a začala preparovat izolepu (nene, vážně bych to nevydržela až pod stromek). Chtěla jsem si ještě chvíli prodloužit moment překvapení, a tak jsem poslepu tahala knižní dárečky, které mě tentokrát bohužel až tak nenadchly. Rozdělila jsem je do dovu kategorií - plus a mínus.

PLUSY:


Prvním milým překvapením pro mě byl samotný dopis s vánočním vodoznakem. Takový malý detail, ale já na ně dám :)
Placky - miluji placky a moc jsem si je přála už od minulého balíčku, a tak jsem byla nadšená, že se mi povedlo si je vymodlit. Pihou na kráse je pro mě ale jejich znění (ale to až dále v mínusu ozřejmím). Vůbec mi nevadí tradiční PFko, ráda placky střídám jako minimodní doplněk.
A v neposlední řadě časopis - tak tady se Knihobitci trefili na plné čáře. Už nějakou dobu jsem přesně po tomhle pokukovala, ale nebyla jsem schopná se rozhoupat s koupit si ho, tak děkuji, že jste to rozštípli za mě.
Chvály dosti, teď k té nepříjemnější části a tou jsou

MÍNUSY:


Hned na začátek jedno polomínus - perníček. Jak je vidno, přišel mi v podobě puzzle, ale bohužel nebýt Instagramu a fotek jiných uživatelů, tak jsem nepoznala, že se jedná o knížku.... Ale byl chutný, takže mínus jen za destrukční dodání. Navíc to co velmi velmi chválím a vážím si toho, je spolupráce s Flerem. I já jsem nedávno psala vánoční článek, kde jsem oslovila prodejce a doporučila jejich výrobky.
Více takových spoluprácí a kvalitní produkty by určitě Knihobitu slušely.
Na druhou stranu už se mi moc nezamlouvají plakáty s anglickými nápisy. Tady se prostě uplatňuje moje "národní hrdost" nebo jak to nazvat. Nemyslím si, že je vždy nutné, aby krásné věci měly cizojazyčné nápisy. Náš jazyk je přeci tak libozvučný a variabilní. Věřím tomu, že i na Fleru by se našli prodejci, kteří by byli originálnější (ať už co do záložek, samolepek a českých nebo jen obrázkových placek) a vlastenečtější :) To souvisí i s nápisem na jedné placce - opět v angličtině..... Já osobně jí nebudu nosit, ale muži se líbí, takže už si jí zabral. A navíc jen moje soukromá antipatie - nemám vůbec ráda modrou barvu.... takže plakát má dva mínusy a záložka taktéž (stejnou totiž mám doma z minulého balíčku, jen ve žluté barvě)

Ale to přeci není to nejhlavnější. To nej je samotná knížka.
Opět jsem trapně svědomitě sledovala vycházející novinky a dělala si tipy, co bych mohla dostat naježíno od Knihobitka. Přiznám se, že tentokrát jsem se totálně minula - měla jsem tři tipy a ani jeden se nestrefil. A jaké to byly? Můj první tip byla Švadlena z Dachau, druhý tip - Jackaby a poslední třetí tip byla Madame Picasso.... A úplně vedle všechny tři :D
Co jsem tedy dostala? Něco zcela nečekaného, ale zároveň velmi velmi potěšujícího. Už dlouhou dobu se stále odhodlávám a snažím se najít čas na knížky od tohoto autora a stále se mi nepodařilo se k němu probojovat. A teď na mě z krabice vykoukl - Bernard Cornwell a jeho reedice Posledního království.
když jsem po očku nakukovala do krabice, zarazil mě obal, který neodpovídal ani jednomu z mých předpokladů, ale když jsem si přečetla název a autora, hned jsem po knize šťastně skočila.
Za knížku tedy dávám Knihobitkům velký plus a ačkoliv mi přijde, že s ostatním sortimentem to tak slavné nebylo, radost z Cornwella všechno zdárně vyvážila.


Ano, je pravdou, že za cenu, kterou člověk zaplatí za balíček, si může jít knihu koupit do knihkupectví a vyvarovat se nechtěných nebo nevyhovujících dárečků, ale pro mě stále převládá ten nával překvapení a napětí. Je to možná infantilní, ale já věřím, že podnikavé dušičky se mají podporovat a kdyby každý jen mávl rukou nad snahou každého průkpníka a odvážlivce, tak bychom se nikam nedostali. Věřím, že vánoční shon zapracoval, protože červencový balíček byl pro mě nepřekonatelný, kouzelný a ve všem trefný. Ale neházím flintu do žita a za pár měsíců snad budu moct Knihobitka zase vyhlížet.
Jen pokud si někdo dělá poznámky - modrá ne-e, anglické názvy ne-e, záložky ručičky mám už dvě a Fleeeeer je nepřeberná pokladnice nápadů :D
Jsem to ale otrava, co? :D

Děkuji Knihobitkům za krásnou knížku a zase příště.
A kdybyste i vy chtěli zažít ten pocit natěšenosti a tajemna, pak jukněte na stránky
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama