Nej události roku 2015

27. prosince 2015 v 14:57 | Bichlička |  KNIŽNÍ VYKECÁVAČKA

A je to tu. Za pár dní skončí rok 2015 a já musím říct, že to byl jeden z nejplodnějších roků v mém dosavadním životě (a upozorňuji, že nejsem opět těhotná :D ). Napadlo mě, že bych svoje úspěchy i kotrmelce těchto měsíců sepsala a podělila se o ně. Vím, že to někdy bude znít možná naivně a "male", ale i drobné krůčky vpřed jsou pro mě úspěchem. Jsem za ně moc vděčná, a proto tento článek tvořím - s díky a hřejivým pocitem u srdíčka.

1. KNIŽNÍ ÚSPĚCHY


Všechno vlastně začalo díky serveru ČBDB.CZ. Ani nevím jak, ale odkaz na tuto stránku se mi objevil v nevyžádaném spamu na mailu a výjimečně jsem za něj byla ráda. Na začátku roku jsem si zde založila speciální okýnko - KNIHY 2015 a díky němu můžu statisticky říct, že letošní rok jsem s počtem knih nadmíru spokojená.
Tak tedy - přečetla jsem rovných 60 knih. To je v průměru 5 knih na měsíc.
Z celkového počtu jsem přečetla 16 knih pro děti (v rámci večerního uspávání malé Johanky. Bylo jich během roku víc, ale některé jsme četli na půl s mužem, tak jsem nechtěla být nepoctivá :) ) 40 knih beletrie různých žánrů (a z těchto to byli ještě dvě audioknihy) a zbylé 4 knihy byly literaturou faktu.
Počet pořízených knih bohužel nemám zazanamenaný, tady jsem začala zapisovat stavy až v květnu, ale vzhledem k prohýbajícím se poličkám v knihovně a vyděšenému pohledu mého muže, jich bylo dost.

Konec se statistikou, půjdeme se podívat na další odvětví. A tím je blog.
Ano, tím myslím tento blog, který byl jedním z mých nejlepších nápadů, které mě v životě napadly (a ano, tady možná nastupuje pro někoho naivita a "malost" :D)

Tak tedy od začátku: Na serveru ČBDB.CZ mě oslovil jeden z adminů, zda bych jim nechtěla pomáhat s psaním týdeních článků o knižních novinkách. Tady se v podstatě započíná mé snažení a mé první články o knížkách. Můj úplně první článek si můžete pročíst ZDE a v podobném duchu se pak nesly i ostatní příspěvky - obdrželi jste seznam nově vyšlých knih, vybrali jste si tak 6 těch nejzajímavějších a sepsali je do krátkého, úderného příspěvku.
Díky čbdb jsem taky poznala spoustu skvělých lidí, se kterými udržuji styky (i když většinou jen virtuální, ale i to je skvělé) dosud. S některými si pravidelně vyměňujeme vzkazy, navštěvujeme své blogy, s některými jsme si dokonce vyměnili i dárečky na Vánoce a jednou jsme se dokonce málem potkali v Brně :D
Prostě díky čbdb se můj život obohatil ve více rovinách, nejen v té knižní, ale i v přátelské a inspirativní. Moc vám všem za to děkuji (záměrně nechci všechny jmenovat, protože bych určitě někoho zapomněla a pak by mi to bylo líto; věřím, že ti, se kterými jsme v kontaktu, se poznají).

V květnu jsem se pak odhodlala k velkému kroku - vlastní blog. Začala jsem psát články a doufala jsem, že se aspoň někdo na ně podívá. Ačkoliv se většinou vzletně říká, že důležitý je ten dobrý pocit z tvorby,tak si upřímně řekněme, že každý komentář vám udělá takovou radost a nabije vás energií k dalším vylepšením, že bez nich by to nešlo. Jsem šťatsná za každého návštěvníka, za vzkazy i za podporu a za to vám patří velké dík.

V srpnu přišel další krok kupředu - založila jsem si knižní instagram. I na ten se můžete podívat přes počítač nebo mě přímo sledovat pod názvem @bichlickakaždyden. Nedávno jsem si promazávala fotky z mobilu a přišla jsem na to, že fotek s knihami mám víc než fotek s vlastními dětmi..... tak jsem začala fotit moje holky s knížkami :D

Září bylo převratné. Právě díky kamarádce ze serveru jsem byla upozorněna na možnou spolupráci s nakladatelstvím MOBA a nastartovala jsem tak svou historicky první recenzní spolupráci. Toto nakladatelství je skvělé hlavně tím, že vydává spoustu historických románů současné české spisovatelské generace (mimo jiné Vondrušku, Bauera a Horákovou). Do této chvíle jsem pro MOBU recenzovala čtyři knížky.

Úspěch s přijetí mě natolik nabudil, že jsem uzavřela hned druhou spolupráci. Tentokrát s internetovým knižním obchodem Megaknihy.cz. Tady mě ohromě překvapila rodinná atmosféra a přátelský kolektiv, který mi hned vyšel vstříc. Holky z týmu megaknih jsou skvělé a kolikrát mám pocit jako bych si psala s kamarádkou než s "knihodárcem" :D A nemůžu nenapsat - miluju zásilky, ve kterých dostanete navíc i malý drobný knižní dárek - ach ta samolepka s pandou a záložka!!!!! Palec hore. Pro megaknihy jsem recenzovala krásnou knížku Proroci z fjordu věčnosti :)

Listopad naklusal rychlostí blesku a uzavřela jsem poslední letošní spolupráci se serverem Knihcentrum.cz. I tady jsem byla velmi mile překvapená ze vstřícného přístupu. Dokonce mi slečna z marketingu vyšla vstříc kvůli mé neznalosti, a tak byla jedna moje recenze skoro "vnucena" do jejich literárního revue :D Pro knihcentrum jsem zatím recenzovala dvě knížky, ale už ted můžu prozradit, že třetí knížku už mám doma a ohromně se na ní teším :)

A teď je tu prosinec, měsíc Vánoc a zahálky. Ale ne u nás :) Konečně jsem se totiž, za velké podpory mého muže, rozhoupala k založení blogového facebooku. Myslím, že moji nečtenářští přátelé z FB si oddechli, když se dozvěděli, že je přestanu otravovat s knižními fotkami a články :D Na facebooku Bichliččina blogu se v podstatě můžete podívat na nejzajímavější fotky z instagramu, odkazuji tu na nejnovější články + do budoucna se budu snažit i o nějaké novinky (to si zatím nechám pro sebe, ju?)

Tak a tím bych mohla uzavřít toto Knižní oddělení s pocitem naplnění. Ještě jednou děkuji všem svým čtenářům, spolupracujícím serverům i pomocníkům a budu se snažit vyvíjet, aby se vám tu všem líbilo.

2. NEKNIŽNÍ ODDĚLENÍ

Neměla jsem původně v plánu psát i neknižní oddělení, ale asi by mi to nebylo zapomenuto. Shrnu ho do pár vět.
Rok 2015 byl rokem, kdy jsme přečkali 12 prvních zoubků malé Alžbětky (a věřte mi, byl to někdy boj), v září začala Johanka chodit do školky (a to byl asi ještě větší šok - hlavně pro mě, protože jsem byla zvyklá mít svoje cácorky u sebe) a v září se udála i největší změna - totiž změna příjmení. Kdo čte tento blog pravidelněji, tak ví, že jsem se vdala a v zářijovém článečku jsem uveřejnila i pár svatebních fotek :)
Tento rok jsem se také konečně vrátila k háčkování a malování. Fotky některých výtvorů mám na instagramu, ale uveřejním je i tady - v mém měsíčním shrnutí za prosinec :)
Cestovali jsem napříč Českou republikou, zahradničili a zažili mnohá dobrodružství.
A já jsem moc vděčná, že tohle všechno jsem mohla sdílet nejen se svojí rodinou, ale i s přáteli, kamarády a v neposlední řadě i se svými čtenáři.

Děkuji vám všem a i teď si užívejte ty nejkrásnější Vánoce, věřte, že letos už žádné hezčí nebudou :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jana H. Jana H. | Web | 31. prosince 2015 v 0:52 | Reagovat

Letos jsem toho přečetla málo, radši ani nepočítám ...
Přeju úspěšný nový rok !

2 Bichlička Bichlička | Web | 31. prosince 2015 v 8:18 | Reagovat

[1]: Ale zase jsi toho hodně vytvořila, tam zaostavam ja :-)
Taky krásný nový rok přeji

3 Moreanne Moreanne | Web | 3. ledna 2016 v 13:17 | Reagovat

Krásný článek, jako vždy! :-) 60 knih je krásné číslo. Pokoušela jsem se o něj i já, ale nevyšlo to. Přemýšlela jsem, že taky nějaký takový článek sepíšu, ale asi by toho moc nebylo, spíš mě kamarádka navedla na myšlenku, abych sepsala svoje vánoční zážitky :D Koukám, že máš za sebou spoustu úspěchů a zážitků, že je až s podivem, že jsi to všechno za ten rok stihla :-) Tak jen doufám, že se podobně ponese i další rok, ať máš zase o čem psát a na co vzpomínat!

4 Bichlicka Bichlicka | 3. ledna 2016 v 13:35 | Reagovat

[3]: Verunko děkuji :-) mě by od tebe podobný článek určitě taky potěšil a věřím, ze kdyby sis k tomu sedla, tak uvidíš, kolik jsi toho zvládla. A stejně mám start jen díky tobě a jatox :-D protoze to mě nakoplo ;-)

5 Moreanne Moreanne | E-mail | Web | 4. ledna 2016 v 21:50 | Reagovat

[4]: No, možná ještě něco sesmolím :D
A jsem ráda, že jsme tě nakoply, aspoň nějakej dobrej skutek jsem v tom uplynulém roce udělala :-) A teď hlavně musím dočíst druhou knihu na recenzi, čas se krátí...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama