Dětská dvojrecenze - Haló, paní Láryfáry!

12. března 2016 v 9:50 |  DĚTSKÉ RECENZE
Ahoj, po dlouhé době se nám konečně podařilo natočit recenzi a napsat i dospěláckou verzi. Tentokrát jsme přečetly krásnou knížku od Betty MacDonaldové (autorky knih Vejce a já) - Haló, paní Láryfáry!

Maminčina recenze:


autor: Betty MacDonaldová
rok vydání: 1994
vydal: Lika klub


Oficiální anotace: Pět příběhů dětí, které trpí různými nectnostmi a svérázná paní Láryfáry léčí tyto neduhy svými bylinkovými prášky. Pro děti a pro ty, kteří mají smysl pro humor.

Kouzelnou starou dámu, paní Láryfáry, si jistě zamilujete nejen vy, ale hlavně vaše děti. V této útlounké knížce se seznámíte s několika rodinami, které řeší docela běžné, ale přesto zapeklité dětské neduhy. A k těmto nedobrotám přistupuje paní Láryfáry s humorem sobě vlastním.
Co je na této knížce tak krásné? Je to možná ona všednost a milé podání, běžné situace a rodinné události, ze kterých autorka dokázal vytěžit nádherné příběhy. Rodičům se jistě zalíbí anglické prostředí, bohaté snídaně a laskavá atomosféra. Děti na druhou stranu nadchnou trampoty, ve kterých se mnohdy najdou, vtipný způsob léčby a fantazie hlavní představitelky.
Moc hezký je i překladatelský počin a roztomilá jména dětí i rodičů.
Za nás osobně patří paní Láryfáry ke stálicím a oblíbenkyním.
Osobně bychom doporučily knihu spíše pro děti okolo šesti let (kapitoly jsou delší a my je četly na dvakrát), ale pokud se do série s kouzelnou paní pustíte, určitě se vám zalíbí.

Johančina recenze:


Přinášíme vám tentokrát skutečnou video recenzi - Johanka se otrkala a natáčení videa je pro nás časově jednodušší :) Snad si jí užijete a naláká vás na krásnou knížku (nejen pro děti).


A co vy? Znáte Láryfáry? Četli jste jí?
Pokud ne, určitě se na ní podívejte a nemusíte být jen dítko školou povinné - Betty MacDonaldová je totiž zárukou krásného milého počtení.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Tojaheva Tojaheva | 30. března 2016 v 11:01 | Reagovat

Paní LáryFáry jsem četla už jako malá a velmi se líbilo, jakou formou je léčení podané. Už se těším, až ji jednou budu číst i vlastním dětem a snad se nám nějaký jejich neduh podaří zdárně vyléčit :)

2 Bichlička Bichlička | Web | 30. března 2016 v 11:06 | Reagovat

[1]: Paní Laryfary je jednička. Líbí se mi i to, že dokáže oslovit malé i velké a je prostě nadcasova :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama