Jak usnadnit knihomolův život - Booxy

11. března 2016 v 13:22 | Bichlička
Zná to asi každý knihomol - nemáte už v těch stovkách knih přehled, co v které poličce, kolik knih máte přečtených a kolik jich naopak čeká ve frontě.

Ale co s tím? Sama za sebe vám můžu napsat o "aplikaci", která mi usnadnila život.
Tak tedy - jmenuje se BOOXY a je to zjednodušená mobilní verze Československé bibliografické databáze (co ode mě asi tak jiného čekat :D )

A jak s tím začít? Nejdříve se asi člověk musí podívat na stránky www.cbdb.cz a okouknout design, obsah a celkové pojetí. Mě osobně celkové rozvrstvení webu přijde logické, milé (ano, mám slabost pro červenou barvu) a přehledné. A když se vám zalíbí webová verze, tak to už je jen krůček k tomu, abyste propadli i kouzlu mobilní aplikace.


Klady:

1. máte okamžitý přehled o svých knihách (ve chvíli, kdy si zaevidujete svojí knihovnu a strávíte hodiny a hodiny zanášením knížek do virtuálních souborů, je skvělé, když máte svůj seznam stále při sobě)

2. když máte tolik knih, je možné, že na vás známí a příbuzní uspořádají nálety a budou žadonit o půjčení nějakého titulu - v tomto případě nabízí Booxy i možnost evidence půjčených knih (asi ta nejlepší věc poslední doby :D konec papírkům a nepřehledným zápiskům v diáři)

3. přístup k článkům, novinkám a foru (někdy se prostě potřebujete dozvědět věci z okruhu vašeho knižního zájmu - a nejlepší je to přeci tam, kde knihy milují)

4. můžete si rychle a téměř kdekoliv vyhledat hodnocení a komentáře vámi požadované knihy pomocí skenování ISBN - dokonalost sama - stačí nastavit sken a aplikace vám sama vyhledá daný titul (to je objev století!!!!!)

5. oznámení o nově příchozí zprávě (tohle je super vychytávka, díky které jsem neustále v kontaktu s knižními přáteli)

6. ke knihám máte možnost psát si poznámky - sama ráda využívám pro citáty nebo krkolomná jména, která nemám šanci si zapamatovat


Zápory:

Nebuďme naivní, vše má svoje mínusy, naštěstí jsou to jen mušky na kráse, ale dokáží mě někdy vytočit do běla.

1. někdy mi Booxy přijde pomalejší než běžný webový prohlížeč (prostě i tady se to stane - zásek.... a pak jen klepu mobilem a čekám na zázrak, až se Booxy zase nahodí)

2. na webu si můžete zaškrtnout fora, která vás zajímají a jste pak automaticky upozorňováni na nové příspěvky - v Booxy mi ale toto upozorňování trochu uniká

3. bazar - ten tak nějak pokulhává všude na čbdb.cz

4. mít neustále po ruce svou knihovnu je těžce návykové!!!!!

Co dodat? Já prostě potřebuji (ano nutně a neustále) mít přehled o novinkách i starších titulech. Nikdy totiž nevíte, kdy se dostanete do knihkupectví, antikvariátu, knihovny nebo přítomnosti zvídavého kolegy a v tu chvíli potřebujete sehnat co nejrychleji informace o zajímavé knize. A v dnešní době, kdy nejčastějším obsahem kabelky nebo kapes je právě mobilní telefon, není nic jednoduššího než si nainstalovat Booxy, která vyřeší vaše knižní dilemata :)

Podívejte se na možnosti, které Booxy nabízí SEM a kdo ví, třeba se brzy potkáme na serveru čbdb.cz :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama