Dětská recenze: Flouk a Líla

12. dubna 2016 v 12:45 |  DĚTSKÉ RECENZE
autor: Petra Dvořáková
rok vydání: 2015
vydal: Host

Oficiální anotace: Víte, děti, že myš Líla není obyčejná, ale počítačová? Jenže v kanceláři ji to moc nebaví, a tak si hledá kamarády ve skutečném světě. Jenom pozor na toho protivného kocoura Flouka, co tu v mrakodrapu skoro bydlí a rád by se dostal do počítače. Páni, ono se mu to vážně povedlo! A když už tam je, zkusí si v něm nejdřív zajít na záchod. Fúúúj! A navíc se tam popere. Ještě že je tu myš Líla, která to s počítačem tak umí!
Moderní pohádka pro děti od pěti do sedmi let o tom, jak se liší náš skutečný svět a virtuální realita.

Maminčina recenze:
Flouk - kouzelný kocour, trochu mručoun, ale také filuta. Líla - počítačová myš, která ze všeho nejvíc touží potom, najít si kamaráda a sama žít skutečný život. A právě tito dva rozdílní tvorové se setkají v jendé kanceláři v mrakodrapu a jiskra pravého kamarádství je zažehnuta.
Už na první pohled mě zaujala obálka i neotřelé téma. Někomu možná přijde dobrodružství kočky v kancelářském prostředí poněkud "nedětské", ale u nás vzhledem k situaci (kdy obě moje holčičky chodí s maminkou do práce a se všemi kolegy si svorně tykají) je to skutečně to pravé ořechové.
Navíc - opět vedoucí postavení a velké plus je v postavě hlavního hrdiny Flouka - kocoura. Nevím, jak to ty kočky dělají, ale pro naše holky jsou doslova magnetem a jakmile je někde obrázek (nebo nedej Bůh živá kočka) kočky, stává se z toho předmětu hitovka.
Celá knížka je velmi milá a příjmeně postavená. Není zde nic navíc a jde k jádru věci. Navíc mi přišla i poučná a dětem zapamatovatelná. Ilustrace krásně a jednoduše doplňují text a já můžu jen souhlasit s tím, že kocour Flouk je náš kočičí génius.
Knížku můžeme vřele doporučit a díky zpracování zaujme i starší čtenáře :)

Johančina recenze:


Moc děkujem za knížku projektu Celé Česko čte dětem za zaslání krásné knížky :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama