Můj nejen knižní duben...

6. května 2016 v 22:00 | Bichlička |  KNIŽNÍ MĚSÍC


Už zase - měsíc se s měsícem sešel a je duben za námi. Musím říct, že v dubnu jsem konečně na pár dní měla pocit, že jaro je tu (ale na druhou stranu nám na začátku i sněžilo). Stihla jsem přečíst šest knížek, další čtyři pak s Johankou, byli jsme v kině, na trzích i na zahrádce - no prostě - miluji duben :)

Knižní oddělení

1. Přečtené knihy

Jako už minule, tak i tentokrát vám přináším povídání o přečtených knížkách formou videa. Tentokrát jsem se nějak rozpovídala, ale konečně se cítím před kamerou uvolněně, a tak je to se mnou (hubicí nevymáchanou) na dýl :)


Ve zkratce jsem přečetla tyto knížky:
  • Poslední poutník - absolutní špička, o kterou začneme příští týden soutěžit, tak se nezapomeňte zapojit. Recenze ZDE
  • Rosiin sladký krámek snů
  • Madam X
  • Tymiánové dopisy - recenze bude brzy na ČBDB.CZ
  • Bioabecedář Hanky Zemanové
  • Starý kraj - recenze ZDE
  • Flouk a Líla - recenze ZDE
  • Baobaba a jiné příběhy - recenze ZDE
  • Barbie
  • Chaloupka na vršku - recenze bude brzy ZDE

2. Nové knihy

Huráááá, konečně jsem snížila svou nakupovací mánii..... ale ne až tak rapidně, a tak se opět můžu "pochlubit" 11 novými knihami (a strašně slabou odolností vůči knižnímu pokušení).


Ano, skutečně inteligentní výraz na začátku videa, ale obsah je přeci důležitější, že? :)

3. Zaujalo mě

A tak jak to bývá u mě zvykem, opět jsem se nechala inspirovat několika nově vyšlými knihami. Musím říct, že tentokrát jsem byla hodně mile překvapená hlavně dětskými knihami, a tak začnu právě jimi.

Ve zkratce - Tappi je už v pořadí čtvrtý díl dobrodružství severského Vikinga a těší se velké čtenářské oblibě. Celou dobu jsem ho míjela s tím, že je to čistě klučičí záležitost - ale pozor - není!
Knížka o Karlu IV. je zcela moje vlastenecká záležitost k výročí 700 let od narození Karla IV. A já mám prostě ráda, když knížka děti pobaví, ale zároveň i poučí. A řekněmě si upřímě, Karel IV., Jan Lucemburský a Eliška Rejčka - to jsou moji nejlepší hrdinové :)
Zbylé dvě knížky vypadají jako milé dětské počtení.

A konečně knížky, které zaujaly mě.
Cvičení pro pohodlné mi přijde jako strašně vtipný nápad, protože kdo z nás není tak trochu lenoch, že?
Vyloženě odpočinkové čtivo jsem tentokrát nevybrala ani jedno. Možná nejvíc se mu blíží knížka Zimní moře - úspěšná spisovatelka jede do Skotska, kde chce dopsat svůj historický román (hmmmm, už tohle se mi líbí), ale setkává se tu se spoustou zarážejících událostí, které ji přivedou na stopu dávno zapomenutého příběhu.
Asi nejvíc fantazijní příběh se mi zdá knížka Anna a Vlaštovčí muž - mala sedmiletá holčička zůstává sama poté, co jí odvedou tatínka Gestapáci. Na své cestě se setká s mužem, který rozumí řeči vlaštovek a naváží spolu zvláštní přátelství - no co se z tohohle poetického námětu může vyklubat?
Mladý Mesiáš mě moc zajímá z hlediska toho, že je to příběh, který je psán z pohledu samotného Ježíše a já jsem moc zvědavá, jak téma autorka pojala.A musím se pochlubit, že recenze na tuto knížku bude velmi brzy, protože jsem na ní vyhrála recenzní konkurz a jsem šťastná jako blecha.
Příběh tří zcela odlišných žen, které i žijí v jiném čase je předmětem knihy Nultá hodina.
A jako poslední mě zaujala knížka Pokračovatel rodu - jedná se o rodinnou kroniku, která vyhrála ocenění Libris a já mám prostě tyhle knihy vážně ráda (třeba F.L.Věk je moje srdcovka největší).

Neknižní oddělení

A mimo knihy jsme v dubnu užívali i jinými směry.
S Johankou jsme byli V KINĚ na filmu Barbie, tajná agentka. No.... popravdě - pro mě to byl skutečný propadák - spousta anorektických panenek, které se cpou pizzou a řeší v první řadě svojí garderobu. Ale Johance se líbilo hlavně to, že "holky" byly neustále v akci a v pohybu (tak jako Johulka, ale ta není tak mrštná, a tak to někdy skončí třeba rozseklou hlavičkou :/ )
Ale s manželem jsme si spravili chuť. Šli jsme na skvělý film - Totem vlka. Hodně silný a smutný příběh - a jak je mým dobrým zvykem, ano, opět jsem brečela, a to dokonce třikrááát.
A naposledy - dvě moc příjemné opery - Roberto Deveraux - skvělá záležitost o Alžbětě I. a v hlavní roli můj oblíbenec - Matthew Polenzani. Tady si nemůžu odpustit, abych vám nevložila alespoň trailer :)


Druhou operou byla Madame Butterfly. O stupíněk víc se mi ale stále líbila právě první opera (možná je to i tím, že historie je moje parketa víc než klasický romantický příběh).

A pro mě velmi velmi důležitou stránkou měsíce a zároveň "věcí", která pohlcuje spoustu mého volného času - je zahrádka, bylinky a práce kolem toho. Začala jsem dokonce natáčet i videa s touto tématikou. Každý měsíc bych ráda nahrála minimálně jedno "zelené video" o bylinkách, o tvoření z darů přírody a o zahradě a pěstování. první díl si už můžete prohlédnout a snad nebudete zklamaní.


V dubnu jsme si užili i trochu cestování, a tak jsme vyrazili do malé vesničky za Plzeň, která se jmenuje Chocenice a navštívili jsme kamarády. A koncem dubna jsme trošku nuceně vyrazili do Plzně (mít zubaře 82 km od domova je sice někdy nepraktické, ale alespoň si minimálně dvakrát do roka najdeme záminku k tomu jet sem).

A poslední a krásná tečka za měsícem dubnem byl náš "první ročník" domácího pálení čarodejnic. Brzy bude video (v rámci "zelených") a těšit se navíc můžete i na kosmetické pěstící tipy z přírody a jednu soutěž o krásnou knížku.

Tak snad jste si našli každý něco, co vás alespoň trochu zaujalo a já se s vámi pro dnešek loučím.
A zase příště - protože Bichliččin blog, ke knihám skok :D :D :D
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 lenkaknel lenkaknel | Web | 6. května 2016 v 23:18 | Reagovat

Cvičení pro pohodlné... to bude něco pro mě :-D Zimní moře mě taky zaujalo, a pak ještě knížka Piráti z Ledového moře (je sice tuším pro děti od devíti let, ale říkala jsem si, že tě na ni upozorním :-) )

2 sona sona | 13. května 2016 v 11:16 | Reagovat

Ahoj Verunko, musím podotknout, že zřejmě se stávám závislákem na tvých videích knižních i těch neknižních o bylinkách (jsi pro mne velkou inspirací):-).Přeji ti ať se ti dále daří natáčet tak pěkná videa jako doposud a ať se tvůj blog dále rozvíjí:-). Soňa (SOOKIE_BOOKS na Instagramu)

3 bichlicka bichlicka | Web | 16. května 2016 v 14:08 | Reagovat

[1]: Takže cvičíme spolu jo? :D :D

[2]: Jejda, Soničko, moc moc děkuji. Moc si toho vážím a hned mám veselejší náladu :) Budu se snažit se neustále zlepšovat a pokračovat :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama