VÝROČNÍ SOUTĚŽ!!!

11. května 2016 v 19:59 | Bichlička
Ahoj přátelé a knižní příznivci,

je to až k nevíře, ale 23.5.2016 slaví můj blog první narozeniny.

Za ten jeden rok se v mém životě díky blogu hodně změnilo - poznala jsem spoustu skvělých lidí, získala přístup k novým a krásným knihám, navázala spolupráce, o kterých se mi ani nezdálo a hlavně se blog stal mým velkým potěšením a každodenní dávkou štěstí :)

A já jsem si vědomá toho, že bez vás - fanoušků a příznivců této nedokonalé stránky, by nic z toho nebylo. Proto jsme se rozhodla vám k prvnímu výročí uspořádat soutěž o skutečně perfektní, skvělou a velmi čtivou knihu!
A jaká že to bude? No přeci

Poslední poutník od Garda Sveena. Mojí recenzi na ní si můžete dohledat ZDEJsem vám všem moc vděčná za vaše návštěvy, komentáře a palečky, kterých si moc vážím. Vždy mě nabijí elánem pro další tvorbu a posouvají mě stále dál.

Jaké jsou tedy PODMÍNKY SOUTĚŽE:

1. Soutěžící musí mít poštovní adresu v České nebo Slovenské republice.
2. Každý soutěžící musí zodpovědět dvě otázky:

Otázka 1Napište název Vaší oblíbené dětské knihy a v jedné větě, proč tomu tak je (a odpověď jako "protože je super" se nepočítá :D
Otázka 2Napiště název Vaší oblíbené dospělácké knihy a opět v jedné větě, proč tomu tak je.

3. Napiště mi na sebe e-mailový kontakt pro případ výhry :)
3. A pak už stačí zanechat odpovědi na některém z následujících kanálů - ideálně přímo zde na blogu v komentářích, popřípadě na mém blogovém facebooku pod výzvou k soutěži, na instagramu pod fotkou s výzvou, nebo od zítřka pod speciálním videem na youtubu popřípadě pak přímo na můj email: ariko.madeincr@seznam.cz (a samozřejmě budu ráda, když mě budete sledovat, ale podmínka to není :) )

Soutěž poběží až do data výročí - tj. do 23.5.2016, kdy bude soutěžení ukončeno a já spolu s Johankou vylosujeme vítěze.

Vítěz hlavní ceny vyhrává knihu Poslední poutník + malé překvapení speciálně vytvořené pro roční narozeniny blogu

Druhá příčka pak bude jakousi "cenou útěchy" a bude sestávat právě z malého překvapení speciálně vytvořeného pro roční narozeniny blogu.

Tak snad jsem vás nezahltila informacemi a budu moc ráda, za vaše krásné odpovědi :)

S láskou a díkem
Vaše Veronika Bichlička
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Iwik Iwik | E-mail | Web | 11. května 2016 v 20:34 | Reagovat

Milá Verčo a Johanko, děkuji Vám oběma za super počtení. Blog dle všeho asi sleduji téměř od jeho počátků a musím říci, že se vyvíjí stále k lepšímu. Chtěla bych Vám poděkovat za spoustu tipů na kvalitní literaturu.

Teď k soutěži:
1) Mou nejoblíbenější dětskou knihou je Martínkova čítanka. Příběhy do ní sepsal Eduard Petiška a nádherné obrázky nakreslila Helena Zmatlíková, možná i to je důvod, proč knížku tak miluji a občas ji otevřu i teď a připomínám si krásné chvíle, které jsme nad ní s maminkou strávili. Vřele ji mohu doporučit, věřím, že by se Johance také líbila.

2) Oblíbená kniha pro dospělé je pro mě krapet oříšek, protože jsem toho zatím nepřečetla tolik, abych mohla říci: "To je ona." I přesto jmenuji Vojenskou felčarku, která mi otevřela oči a držela mě nad vodou ve smutných chvílích, které jsem strávila v nemocnici.

Tak to je ode mě asi vše :). Iwik

2 Veronika Veronika | E-mail | 11. května 2016 v 20:41 | Reagovat

Ahoj Verunko, jdu se zapojit do soutěže :)
1. S dětmi máme rádi Karkulka v maskáčích. Je to naše ,,léčivá knížka" , vytahujeme ji vždy když někdo onemocní, a hned je líp :)
2. Moje oblíbená knížka je teď zrovna Cizinka, protože se mi líbí jak autorka skloubila historii, romantiku a fantasy.

3 lenkaknel lenkaknel | Web | 11. května 2016 v 22:59 | Reagovat

1.Nejsem si teď jistá, zda jsem otázku pochopila správně, takže (radši) odpovím na obě možnosti:

možnost a) Mou oblíbenou knihou z dětství jsou bezesporu Kočičiny kocourka Damiána od Václava Čtvrtka. Je to milá knížka plná laskavých příběhů a dobrodružství jednoho malého kocourka a věřím, že se tobě i Johance bude moc líbit.

možnost b) Mou oblíbenou knihou pro děti je Poslední drakobijce od Jaspera Ffordeho. Tato útloučká knížka skrývá nádherný pohádkový příběh plný magie, kouzel, přátelství a inteligentního humoru. A protože Fforde si podle mě zaslouží být mnohem více čten, než jak tomu je v současnosti.

2. Při této příležitosti obvykle doporučuji Quo Vadis nebo Není římského lidu, ale když jsi už oboje četla... najednou není co doporučovat :-D Dělám si legraci. Chtěla bych tvé pozornosti doporučit knihu Omnibus (Ztracené stříbro, Bronzové stíny, Měděná venuše) od mé oblíbené Lindsey Davis. Knížky sice existují i jednotlivě, ale já jsem četla právě toto vydání a věřím, že právě proto mě série tak nadchla a přinutila sehnat si další díly. Což je myslím dost velké doporučení samo o sobě :-) A víš, co je na téhle dvacetidílné sérii úplně nejlepší? Je řádně ukončená. :-D

Kdybych snad náhodou vyhrála, ozvi se mi prosím na email lovkyne.pribehu@gmail.com

Tobě i blogu přeji i do budoucna mnoho úspěchů :-)

4 Šárka Šárka | E-mail | Web | 11. května 2016 v 23:42 | Reagovat

Ahoj Veru :)
Gratuluji k ročním narozeninám blogu :)

1) Nejoblíbenější kniha z dětství jednoznačně Děti z Bullerbynu. Přečetla jsem je tolikrát, že z knihy zbylo opravdu salátové vydání. Jsem jedináček a možná proto jsem tak milovala ty sourozenecké příběhy. Opravdu největší srdcovka.
Z dalších potom třeba Alenčina čítanka, Honzíkova cesta, Malý Bobeš.

2) Vybrat jednu knihu dospěláckou... to snad ani nejde. Za poslední dobu mě nejvíce rozsekala kniha Byl jsem Mengeleho asistentem. Rozhodně na ni nikdy nezapomenu, nespala jsem kvůli ní a určitě se k ní ještě vrátím. Není to příjemné čtení, ale prostě to ve mě zanechalo maximální stopu.

Můj email: sarka.fofonkova@seznam.cz

Přeji, ať se tobě, blogu i youtube daří, ráda tě sleduji :)

Ahoj Šárka :)

5 Věra Mitrengová Věra Mitrengová | E-mail | 14. května 2016 v 8:52 | Reagovat

Gratuluji k prvnímu výročí a posílám odpovědi k soutěži.
1. Mojí nej dětskou knížkou je Neználek ve slunečním městě a i všechny další díly. K této knize se mi váží nejkrásnější vzpomínky z dětství, kdy jsme si ji s prababičkou čítavaly společně na zahradě a k tomu nám prababička dělala marmeládové palačinky. Díky ní jsem se stala knihomolkou.
2. Vybrat jednu knihu nedokážu, jsem šťastná za spoustu knih, které mě obohatily, posunuly v životě dál, vyplnily krásné, či smutné chvíle...ale dobře tak tip z poslední doby..naprosto mě dostata kniha Muž jménem Ove. Nechápu, jak dokázal autor (narozený v roce 1981, tedy 35 letý..)popsat tak realisticky pocity starého a unaveného muže. Kniha mě rozesmála a rozplakala zároveň..ano přesně jak je v ní popsáno, taková je realita života, tak trochu tragikomedie. :-)A zcela určitě vím, že k této knize se budu opakovaně a ráda vracet.

6 Věra Mitrengová Věra Mitrengová | 14. května 2016 v 8:54 | Reagovat

[5]: přidávám email: perpe2a@seznam.cz

7 Martina Martina | E-mail | 14. května 2016 v 9:16 | Reagovat

Dobrý den, zapojuji se do soutěže takto:

1) S dětskými knížkami máme s mými dětmi prozatím dost problém, kluci jsou asi ještě malí a z pokusů knih, které jsem jim předložila, se toho moc neujalo - zatím vítězí klasika Honzíkova cesta nebo z nových Kosprd a Telecí :-)

2) Když se řekne nejlepší kniha pro mne, tak mi automaticky naskočí ne jedna, ale celá série - série Temná věž od S. Kinga, začínající 1. dílem Pistolník. Knihy mě úplně pohltily a díky nim jsem začala Kinga číst. Toto dílo se vymyká jeho klasické tvorbě, je to spíš sci-fi western, ale tajemný a mlčenlivý pistolník a jeho starý svět, který představoval, mi učarovali. Obyčejně se mi nestává, že bych četla nebo chtěla číst knihy opakovaně, ale toto je výjimka. Uvedená série mne přivedla ke čtení pro mne nového žánru a zahájila velký obdiv k autorovi, jehož fantazie je asi nekonečná (i "spisovatelské řemeslo").

Martina :-)

Anitram.75@seznam.cz

8 Jana Jana | E-mail | 14. května 2016 v 16:58 | Reagovat

Krásný slunečný den, prvně bych chtěla moc gratulovat k ročnímu výročí :) A teď odpověď na otázky:
1) Moje nejoblíbenější dětská knížka je Malý špalíček pohádek od Františka Hrubína, protože je to první knížka, kterou si pamatuji dodnes, že mi z ní četla moje úžasná maminka a ty vzpomínky na společně strávené večery u pohádek jsou nezapomenutelné :)

2) Tuhle otázku upřímně nemám vůbec ráda, protože na ní nikdy neumím odpovědět :D Těch knížek je strašně moc, které mi něco daly, ale nemůžu vyzvednout jednu a říct, že je úplně nejlepší ze všech. Ale ráda bych vyzvedla z psychologických thrillerů Gillian Flynnovou, což je moje jednička v tomto žánru (hlavně Temné kouty) a v odpočinkové četbě zase Fredrick Backman, který je naprosto bezkonkurenční v humoristické literatuře (alespoň pro mě :)).

Přeji moc krásný zbytek víkendu! :)
Jana (jmadlova92@gmail.com)

9 MacGregor MacGregor | E-mail | 14. května 2016 v 16:59 | Reagovat

Také gratuluji k třistašedesátipětidenním narozeninám (vlastně byl přestupní rok, tak k třistašedesátišestidenním :) ). Mé odpovědi do soutěže jsou:

Otázka 1: Milan Bauman - Záhady pro zítřek - protože mě přivedla k zájmu o vědu.
Otázka 2: Patrick Rothfuss - Jméno větru - protože mám rád originální magii a protože mám rád muziku.

Dík za soutěž :)
Filda.Gregor@seznam.cz

10 Ari Ari | E-mail | Web | 15. května 2016 v 17:30 | Reagovat

Gratulujem k prvým blogovým narodeninám! (*nostalgický vzdych* :D) Nech ti to ešte dlho vydrží!

Otázka 1:
Jeff Stone - Tiger
Táto kniha znamenala v mojom detstve náramne veľa: vďaka nej som si vybudovala taký skvelý vzťah s mojím bratom, vďaka nej som prišla na to, čo je to skutočne milovať knihy a čítať ich stále dookola a vďaka nej som prvýkrát mala pocit, že so svojou láskou k východnej kultúre niekam zapadám, a práve pre tieto všetky dôvody patrí k mojim najobľúbenejším knihám doteraz.

Otázka 2:
Margaret Mitchell - Odviate vetrom
Najprv som si myslela, že budem mať problém vybrať si "dospelácku" lásku, ktorá by žánrovo nespadala do detskej kategórie, ale našťastie na mňa táto kniha vybafla v žiare z nebies. (Toto nie je moja súťažná veta.)
Súťažná veta:
Neverila som, že kniha môže priniesť také široké rozpätie emócií, ako mi priniesla práve táto kniha, lebo nechať ma naraz sa smiať, plakať a o jednej v noci triasť od strachu, to doteraz žiadna kniha nedokázala.

Mail:
wwwee2347@gmail.com

11 Rozešívačka Rozešívačka | E-mail | Web | 15. května 2016 v 20:46 | Reagovat

Máš můj obdiv za výdrž, pravidelné psaní a krásné články :) A děkuji za počáteční nakopnutí k blogování.
K otázkám:
a) Děti z Bullerbynu - ty jsem milovala, četla spoustukrát dokola a moc se těším, až je budu číst i svým klukům. Moc se mi líbila ta představa malé osady, jak chodily děti daleko do školy, prožívání svátků, dědeček, posílání zpráv po špagátu, prostě hrozně moc vzpomínek mám na tu knížku doteď.
b) To je opravdu těžká otázka. Ale když mám vybrat jen jednu, ať je to Ranhojič. Výborná atmosféra knihy, je to taky pěkná "bichlička", a jedna z mála knih, kterou přečetl i manžel a moc se mu líbila. Vždycky si na ni vzpomenu, když jím cibuli, protože tam ty popisy jídel (i tak běžných jako cibule s chlebem) byly taky fantastické.

email: dopisy@rozesivacka.cz

12 Míša Míša | 18. května 2016 v 8:20 | Reagovat

Přeji vše nejlepší k narozeninám a ať se daří blogu nadále.

1) Dášenka od Karla Čapka - knihu měla ráda i moje maminka a já měla knihu po ní, a také se mi líbylo a stále líbí pojetí toho příběhu a nádherné ilustrace.  

2) Chlapec na dřevěné bedně od Leona Leysona - je to pravdiví příběh o chlapci který byl na Schindlerově seznamu, kniha mě velmi zasáhla a přivedla ke knihám z touto tematikou.

michalka.rezabkova@seznam.cz

13 MartinaH MartinaH | E-mail | 23. května 2016 v 11:18 | Reagovat

Veroniko, gratuluji k prvnim narozeninam blogu! A pripojuji se k soutezi.
1. Detske knihy miluji cim dal vic a miluji jich mnoho. Aktualne je asi nejoblibenejsi leporelo Cvrcek a mravenci. Ty verse jsou proste nadherne. Vubec mi nevadi ho cist 5x dokola :-) A ty ilustrace s prurezy... Wooow!
2.Dlouho jsem mela nejradeji knihy od F.Kafky. Co mam deti, tak nejradeji odpocivam u historickych detektivek od V. Vondrusky. Idealni pro unavenou matku :-) Historie, lehkost a humor ...prijemne spojeni.
Prijemne psani do dalsiho roku preji! Martina

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama