Dětská recenze: Jediné štěknutí

15. srpna 2016 v 9:24 |  DĚTSKÉ RECENZE

autor: James Herriot
rok vydání: 2013
vydal: Baronet

Oficiální anotace: Gyp a Sweep byli jako štěňata nerozluční kamarádi. Po půldruhém roce se však jejich cesty rozdělily a Sweep dostal jiného pána, který z něj vycvičil skvělého ovčáckého psa. Gyp, který nebyl tak šikovný, zůstal na statku, ale na svého bratříčka a kamaráda nikdy nezapomněl. Byl veselý a hravý, ale nikdy v životě ani jedinkrát nezaštěkal. Po čase však Sweepa uviděl na soutěžní přehlídce ovčáckých psů a všem vyrazil dech…


Maminčina recenze:

Kdo by neznal Jamese Herriota - autora milovaného Zvěrolékaře a muže plného optimismu a milého humoru. Když jsem tedy dostala možnost pořídit holkám tuto útlou knížečku, neváhala jsem.
Kniha vypráví příběh o sourozenecké lásce mezi dvěma pejsky - už to samo o sobě je ideální téma pro malé děti a obzvlášť pro ty, které mají doma svého vlastního sourozence. Děj je nekomplikovaný, pochopitelný pro širší věkové spektrum od čtyř let výše a navíc je doplněn nádhernými ilustracemi od Petera Barretta.
Vzhledem k rozsahu se jedná spíše o jednohubku na večer a já osobně knížku řadím mezi sběratelské skvosty hlavně kvůli osobě autora. Johance se ale knížka líbíla zejména tím, že jsme týden před tím strávili dovolenou na farmě, a tak se s některými prvky (hlavně traktorem :D ) dokázala ztotožnit.
Knížka určitě stojí nejen za přečtení, ale hlavně za vlastnění, protože po grafické stránce je krásně akvarelová.

Johančina recenze:

Johanka ale určitě sama vyjeví svůj názor. Tentokrát se ale malá sestřička nedala odlákat tak snadno, a tak když je to ta knížka o sourozencích, tak i se sourozencem :D

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Katka Katka | Web | 16. srpna 2016 v 10:07 | Reagovat

Herriota mám moc ráda, už jako menší jsem ho četla. Kouzelná kniha!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama