Kniha tvůrčího života - nakopněme tvořivost

21. září 2016 v 13:52 | Bichlička |  RECENZE KNIH
autor: Barnet Bain
vydal: Beta nakladatelství
rok vydání: 2015

Oficiální anotace: Oceňovaný filmový tvůrce Barnet Bain srozumitelnou a jasnou formou radí, jak uvolnit sílu svého tvůrčího já. Seznamuje čtenáře s nejnovějšími principy a praktikami kreativity, které pomáhají překonat návyky a podporují představivost. Učení známá z autorových filmů a workshopů jsou tak poprvé dostupná i v knižní podobě. Kniha je určena všem, kdo touží realizovat nějaký projekt, založit nový podnik, vytvořit umělecké dílo, mít naplňující vztah nebo uskutečnit svůj sen, bez ohledu na věk, vzdělání nebo zkušenosti.

Když má člověk pocit, že jeho kreativita ustrnula na bodu mrazu, je asi ta správná chvíle na nějakou novou vzpruhu. Já jsem si k tomu vybrala knížku "Kniha tvůrčího života".

Celá publikace je souhrnem rad a přesných cvičení, které mají rozhýbat vaši tvořivost anebo minimalně aktivitu. Představovala jsem si knihu, která se zaměří přímo na umění, ale v průběhu čtení jsem zjistila, že velká dávka kreativity je zde aplikována i na budování vztahů a mezilidských kontaktů. Stejně tak se dají jednotlivé testy a cvičení aplikovat na různé odvětví lidského života - chcete se zdokonalit ve vaření, začít plést ponožky nebo nemáte odvahu začít se sportem? Publikace je zaměřena právě na ono pověstné "rozhoupání se". Už tento fakt mluví za vše - více než na konkrétní případy je zde kladen důraz na niterní pohnutky, které nám brání tvořit (ano, většinou jsou to bloky jako například lenost, strach z neuznání, ostych...)

Barnet Bain nám ukazuje, že za naším nedostatkem času a jinými výmluvami je v podstatě špatné chápání myšlenek a ustrnulé vzorce chování.
Pravdou je, že tato kniha se čte dvakrát tak dlouho než ostatní, právě pro množství aktivit. Pokud z ní ale chcete mít ten pravý požitek (a hlavně účinek), pak doporučuji zkoušet testy a svědomitě plnit zadání jednotlivých úkolů.


Nechci tvrdit, že mi každá kapitola a každé procvičování daly něco nového, ale hned v několika případech jsem měla pocit takzvaného AHA efektu (prostě jsem najednou zvedla oči od knihy a řekla si: "Aha!")

Negativa: Když nebyl dostatečný klid a ticho, nedokázala jsem se dostatečně soustředit, a tak je holým faktem, že časová náročnost knihy je značná :)

Na samotný závěr: oceňuji praktičnost knihy, využitelnost a snahu o skutečnou realizaci tvůrčích sil. Pokud se nacházíte v krizi a máte pocit, že potřebujete nakopnout, zkuste Knihu tvůrčího života.

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji e-shopu KNIHCENTRUM.CZ a pokud vás kniha zaujala a i vy máte pocit, že chcete něco začít dělat, pak si jí můžete objednat rovnou ZDE

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Moreanne Moreanne | E-mail | Web | 21. září 2016 v 14:17 | Reagovat

Ha, to je ta, jak jsem se na ni ptala, že? Ani nestojí moc, asi si ji koupím. Fakt to vypadá dobře podle toho, co píšeš :-)

2 Bichlička Bichlička | Web | 21. září 2016 v 15:27 | Reagovat

[1]: Ano, to je ona :-) na to, jak pristupuji k motivacnim kniham...... nektere ukoly byly lehce duchovni (nebo niterni, trochu joginske), ale jako celek super ;-)

3 Tanja Tanja | Web | 22. září 2016 v 16:44 | Reagovat

Ta kniha vypadá podle popisku hodně zajímavě, něco takového bych asi měla mít a hlavně, pustit se do toho!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama