Můj nejen knižní srpen 2016...

13. září 2016 v 17:28 | Bichlička |  KNIŽNÍ MĚSÍC

Ahoj všem, srpen už odfrčel jako splašený vlak a mnozí z vás opět usedli do školních lavic, anebo naopak vyprovázeli své vlastní ratolesti do dalšího školního roku. Pro mě se nestalo ani jedno, ale přes to nám skončily prázdniny, které byly víc hektické než zbytek roku.

Knižní oddělení


Přečtené knihy

Můžu vám vyprávět o 12 knihách - a taky jsem se do toho pustila a povídala a povídala. Přeci ve videu:


Ale ve zkratce to byly tyto krásky:
 • Ramses: Syn světla
 • Jak (ne)být divný na netu - recenze ZDE
 • Koncert bez básníka - recenze ZDE
 • Síla pozitivního přístupu - recenze na ČBDB
 • Když život ještě býval náš - recenze ZDE
 • Pravidla sýrárny - nedočtená!!! to se mi už hodně dlouho nestalo
 • Zvuk slunečních hodin - recenze brzy
Johanky knížky:
 • Pučálkovic Amina
 • Jediné štěknutí - recenze ZDE
 • Barbie: Překvapení v cukrárně
 • Barbie: Zachraňte slona
 • Honzíkova cesta
 • Velká kniha o prasátku

Nové přírůstky

Zase jich bylo mnoho... ale tentokrát mám výmluvu - měla jsem narozeniny, a to je přeci důvod ke knižním dárkům :) Ještě, že ty výmluvy jsou :D


A protože jsem si slíbila, že si udělám trochu místa na nové knížky, tak jsem ze své stávající knihovny vyřadila 6 knih.

Co mě zaujalo:

Každý měsíc je plný novinek.
Tak třeba Vlčí ostrov mě zaujal jako netradiční cestopis plný divočiny. Piknik v Provence je spojením kuchařky a "budovatelského románu". Dům žen bez mužů není ani tak feministická literatura jako společenský román o několika ženách, které prostě bez mužů musí přežít. A pak je tu Ostrov s vůní čerstvého chleba - další kniha od Colganové, odpočinkovka plná humoru a lásky...
A zaujala mě nejen beletrie - Dobrá sezona v kuchyni je soubor rad a tipů jak nakládat, podarovávat a "živořit" v kuchyni a celém svém domácím životě. Moudrost vyznání víry je nakonec jako třešnička - dlouho už hledám nějakou literaturu, která by mě obohatila hlavně po duchovní stránce a pokud je tahle tak dobrá jako anotace, tak stojí za to.

A aj na dětské knížky se dostane - tentokrát jsou zastoupené třemi novinkami - tradiční Krtek a jeho Krtkův herbář asi není nutné představovat. Pak je tu ale roztomilá knížka jménem Jojo - Velká dobrodružství malého pejska (ilustrace na jedničku). A trocha uvědomělého čtení, které má smysl - 23 způsobů jak se stát ekohrdinou.

Neknižní oddělení

Ach ten srpen - byl taaaakhle náročný a vůbec bych ho nepopsala jako prázdninový měsíc.
 • Co do cestování jsme nebyli téměř nikde (holt práce je práce).
 • Na zahrádce jsem se snažila nezahálet (ale plevel je silnější!) - doma jsem pak udělala ostružinovo-borůvkovou marmeládu a je božská, to mi věřte. Dělala jsem také svůj první domácí kečup a svou druhou domácí salsu. Potýkám se i s nadprodukcí patizonu, takže ho cpu všem a všude a nakonec i do sklenic, protože není v mých silách spořádat 7 patizonů za týden :D Nechci ho už ani vidět! A to nejlepsí nakonec - zavařovala jsem švestky a blumy a v zimě člověk jako když najde.
 • Můj kulturní život se smrskl do několika večerů u televize (z těchto velice plodných chvil, ale určitě stojí za zmínku skvělý počin BBC s názvem Osudová láska Jany Eyrové - je to čtyřdílné zpracování nestárnoucí klasiky a po všech možných adaptacích je tahle asi vážně ta nejlepší!!!! Pokud budete mít možnost, určitě se na ní podívejte, protože stojí za to). A protože jsme akční holky tak do kultury, možná té sociální, budeme počítat i nějaké ty rodinné oslavy - Johanka slavila svátek a protože její narozeniny vycházejí tak hloupě hned po Vánocích, udělala jsem pro ní párty i v létě. Jen pár kamarádů, ručně vyrobené girlandy, domácí koláč,..... A koncem srpna jsem si i já střihla svou narozeninovou oslavu (a byla skvělá, perfektní a dokonalá a taky hlavně hned dvojitá.... a plná knih... a jídla..... a dobře už mlčím prostě se mi moc moc líbila)
 • Nejaktivnější byl v této době můj pracovní život. První zářijový víkend byl ve znamení Dočesné - velké akce pro milovníky chmele, piva, hudby, srocování,..... A já jako jedna z organizátorek měla zase práce až nad hlavu. Ale bylo to nádherné - jako vždy (už jsem asi vážně moc trapně optimistická). Když máte kolem sebe skvělé lidi, tak to ale jinak nemůže dopadnout :)
 • Tvoření a kreativita byly ale bohužel trochu upozaděny - stále háčkuji to a samé, ačkoliv už jsem myslela, že budu mít hotovo - takže předsevzetí (haha) do září - Veruno, dodělěj to!!!!!! A netradičně stále maluji stejný obraz, protože jsem na něj celý srpen ani nesáhla!!!! Veruno!!!!!
 • velmi důležitým krokem ale pro mě byl jistý zlomový okamžik v mém duchovním životě. Jak má někdo svého kouče, psychoterapeuta nebo odborného poradce, tak já mám už od 17ti let kněze. A po mnoha letech bloudění a rozpaků jsem sebrala odvahu a opět za ním zašla. Světe div se, hlavu mi neutrhl, poradil mi, příjemně jsme si popovídali a cítím se skvěle.
A jak vypadal váš srpen? Také jste zažili něco kouzelného a neočekávaného (ať už na stránkách knih anebo mimo ně)? Mějte se krásně a těším se zase příště,
vaše Veronika Bichlička

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama