Dětská recenze: Paní Láryfáry

19. listopadu 2016 v 10:09 |  DĚTSKÉ RECENZE
autor: Betty MacDonaldová
vydal: Lika klub
rok vydání: 2001

oficiální anotace: Hlavní postavou knížky je paní Láryfáry. Je docela maličká a na zádech má hrb. Když se jí všechny děti ptají, na co ho má, odpoví, že v něm nosí svá kouzla a čáry. Žije v domku spolu se svým psem Darebou a kočkou Ťapko. Domek má postavený vzhůru nohama, proto je tam velká legrace. Děti tam moc rádi chodí, hrát si a popovídat s paní Láryfáry. Paní Láryfáry také pomáhá rodičům léčit "nemoci" jejich dětí. To jí zavolá třeba paní Tomková, že jejich Jarda si vůbec neuklízí pokoj. Paní Láryfáry jí dá kouzelnou radu, jak takovou nemoc zvanou čurbesajda, léčit. Jindy k radě přidá i kouzelnou pilulku. A že už vyléčila nemocí, třeba: lakomici, nimravku, hádavku, žalobajdu a spoustu dalších. S paní Láryfáry se v městečku rozhodně nenudí.


Maminčina recenze:

Vážně musím připomínat tuhle úžasnou starší dámu? Přítelkyni všech dětí? Jejich spojenkyni i prazvláštní léčitelku?
Paní Láryfáry je v pořadí první díl čtyřdílného "povídkového díla" od Betty MacDonaldové, ale pokud se vám stane, že je budete číst na přeskáčku, věřte, že to vůbec není na škodu.
V prvním díle se autorka přeci jen rozhodla trošku více popsat vzhled a chování kouzelné paní, ale to je tak veškerá přidaná hodnota. Zbylé příhody jsou stále stejně kouzelné a pochopitelné. Co bych však přeci jen vyzdvihla jako největší plus knihy je fakt, že zde ještě paní Láryfáry neordinuje žádné "medikamenty". Nedává rodičům kouzelné prášky, pilulky, kapky ani nic podobného (tak tomu bude v dalších dílech), ale spokojí se s rozumem a důvtipem. A tak hubatidu léčí tím nejhubatějším papouškem, nimravku přemůže titěrným nádobíčkem a lakomici velkými podepsanými cedulkami. Že vám to nedává smysl? Nevadí - krásný jazyk a vtip si zajisté užijete nejvíc právě při čtení téhle úžasné knihy.
Doporučuji přečíst všem - malým i velkým. Zvedne náladu, rozesměje i poučí.

Johančina recenze:


MÁTE TAKÉ RÁDI PANÍ LÁRAFÁRY? JE SKVĚLÁ A JEJÍ SOUBORNÉ VYDÁNÍ VYŠLO DOKONCE V ROCE 2015 ZNOVU!!! Takže pokud přemýšlíte nad dárkem k Vánocům, pak tady je ejden skvělý tip :-)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 jatox jatox | 23. listopadu 2016 v 22:51 | Reagovat

Jupí, těšim se, až to budu dětem číst... Mám to doma odbůhvíkdy odbůhvíkoho, ale důležitý je, že mám:))

2 Baruschka Baruschka | E-mail | Web | 3. ledna 2017 v 15:54 | Reagovat

Jedna z mých nejoblíbenějších :-)
A protože jsem děsně líná matka (a nebo znechucená? unavená?), jakmile jsem v Levných knihách zahlédla CD a navíc nádherně převyprávěné Libuškou Šafránkovou, neváhala jsem.
Teď "léčíme" s nejmladší dcerkou. Když si hraje v pokojíčku, pouští si tyhle pohádky. Když usíná, většinou volí taky tyhle...
A já, místo abych je aktivně předčítala, tak ještě aktivněji poslouchám :-)
Co si budem povídat, máma nemáma, na paní Šafránkovou prostě nemám :-)

3 bichlicka bichlicka | Web | 4. ledna 2017 v 15:26 | Reagovat

[2]: to CD si taky tajně přeju, ale pro sebe :D paní Láryfáry je tak úžasná, že si jí totiž nejen ráda čtu, ale klidně jí budu i poslouchat :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama