Knihy dětem pomáhají, tak pomožte i vy

14. listopadu 2016 v 20:00
Ahoj všem,

je půlka listopadu, čas kdy je dobré mít už nějaký ten vánoční dárek pokoupený nebo alespoň vymyšlený. Vždyť co je hezčího než obdarovat své partnery, rodiče anebo děti.... Ano děti. Právě na děti jsem myslela ve chvíli, když jsem se rozhodla jít s tímto nápadem ven. Předem chci upozornit, že jsem se nechala inspirovat podobným projektem, který běžel v létě na čbdb.cz, ať to nevypadá, jak jsem strašně důmyslná :D

A o co vlastně jde? Jsem přesvědčená o tom, že čtení a knihy dokážou mnohdy lidem měnit životy. Dokážou je vést a nasměrovat, inspirovat anebo jen odpoutat od smutné reality. Toho všeho jsem si vědomá, a proto jsem se rozhodla uspořádat knižní sbírku. Komu bude určená? Dětem! Dětem z dětského domova. Protože jsem aktivní, dohodla jsem se rovnou s paní ředitelkou Dětského domova v Žatci a teď už stačí jen jediné - vaše pomoc.


Jak si to představuji: určitě znáte spoustu organizací, které vybírají peněžní dary na dobročinné účely. Ale já bych ráda vybrala konkrétní věc - a to knihy! Knihy pro děti. Pokud se rozhodnete mi pomoci budu moc šťastná i za děti v dětském domově. Principem je vybrat a poslat knihy pro děti a mladé ve věkovém rozmezí 2,5 - 22 let. Je jedno jestli máte v okolí Levné knihy, slevy na megaknihách nebo prostý kamenný obchod. Podmínkou je zaslat novou knížku (nebo třeba jednou čtený recenzní výtisk, známe to všichni, že? Knihy jednou přečteme a jsou v perfektním stavu,tak proč jimi neudělat radost dál?) a v polovině prosince pak všechny došlé knížky vezmu a donesu osobně do dětského domova. Doufám, že se mi povede natočit i video o samotném projektu, ale hlavně o jeho výsledku :-)

Co na to říkáte? Půjdete do toho se mnou?
Pokud jste se rozhodli, že chcete udělat radost i těm méně šťastným dětem, napište mi mail, ve kterém se dohodneme na konkrétním knižním dárku. Já budu doufat, že se nás sejde co nejvíce a dokážeme udělat dětem krásné knižní Vánoce :-)

Předem chci poděkovat všem, kteří se nezištně zapojí a darují dětem třeba i tu nejmenší knižní publikaci.
Moc si vážím vaší pomoci a snahy a abych dostála všem podmínkám - piště na mail: ariko.madeincr@seznam.cz
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Tojaheva Tojaheva | 15. listopadu 2016 v 11:06 | Reagovat

Krásný projekt s nádhernou myšlenkou. Podívám se co tady máme a co by se dalo poslat dál. Při nejhorším (nebo přinejlepší?) bych nějakou knížečku klidně koupila.

2 bichlicka bichlicka | Web | 15. listopadu 2016 v 11:58 | Reagovat

[1]: Ahoj Tojahevo, moc děkujeme za uznánía zapojení - principem je z hygienických důvodů poslat knížku novou nebo třeba recenzák, který je jednou čtený :-) jsem moc ráda, že se chtějí lidi zapojit a moc si toho vážím. Pokud tedy chceš, tak mi písní mail a zašlu víc informací. A ještě jednou moooooc děkuji :-*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama