Co, kdy, kde a jak v roce 2016

11. ledna 2017 v 15:30 | Bichlička |  KNIŽNÍ VYKECÁVAČKA
Začátek nového roku je vždy časem bilancování. Co se nám povedlo, co nikoliv a kam nás další rok posunul.
Rok 2016 na Bichliččině blogu byl pro mě příjemně pozitivní. Ne, že by se nenašli hnidopichové, kterým se nelíbí to, co dělám, ale po většinou byli v menšině (v hodně malé menšině, díky Bohu).

Knižní oddělení

Tak tedy pro úplnost - přečetla jsem cca 102 knih. Jsem nadšená a spokojená. Z tohoto počtu to bylo 31 dětských knížek, 7 knih literatury faktu a 64 beletristických knih. Od loňského roku docela skok.
Počet nově pořízených knih je jistě alarmující, a ačkoliv je mám zaznamenané, tak se bojím je sečíst, protože by to se mnou mohlo praštit :D

Ale největší událost roku pro mě bylo jistě založení Youtube kanálu. A protože nejsem troškař, tak jsem si na sebe samozřejmě naložila víc a začala nejen se svým vlastním kanálem (mrknout se na něj můžete ZDE), ale i se spoluprací se serverem ČBDB a videa točím i pro jejich soukromý kanál zvaný ČDBD TV. Snažím se tedy zase o něco trochu jiného než dosud a moc mě to baví. V únoru to bude rok - to to letí....

A protože jsem byla zase aktivní, navázala jsem i některé pravidelné spolupráce - za prvé s e-shopem Martinus.cz (i když, tady spolupracuje hlavně Johanka :D ) a potom s projektem Celé Česko čte dětem (těm navíc i moc držíme palce).
A byly tu také spolupráce, které jsem si vyzkoušela a zase s nimi skončila - tak třeba s e-shopem Arara.cz, Mladou frontou anebo Šulc a Švarc.
Moje hlavní doména ale zůstává ČBDB.CZ a jim bych chtěla věnovat nejvíce času, energie a vděku :-)
Z loňských spoluprací pokračuji s Megaknihami a Knihcentrem a jsem moc spokojená.

Navíc - zase jsem potkala spoustu skvělých lidí - byla jsem na setkání adminů v Brně a moc jsem si to užila (jste všichni skvělí - i bez svetru :D ), navštívila jsem Svět knihy 2016 a Humbook 2016 a zažila zase něco nového. Zároveň mi obrovskou radost dělá kontakt se samotnými začínajícími autory. Poprvé v životě se mi stalo, že mě oslovil autor a chtěl znát můj názor na jeho knihu - neskutečně si toho vážím. S autorkou Janou Novákovou jsme pak dokonce natočily úplně ujetý rozhovor a troufám si říct, že ačkoliv se Janička stylizuje do blbky, je nesmírně vtipná a inteligentní a já jsem ráda, že jsem jí poznala osobně.

Díky přízni vás všech se nám letos také poprvé podařilo zorganizovat akci Knihy dětem pomáhají a přes dvacet nových dětských knížek putovalo do Klokánku a Dětského domova v Žatci - velké dík vám všem.

Chtěla bych tímto tedy ještě jednou poděkovat snad osudu, snad Prozřetelnosti, náhodě,.... nevím.. za ten spásný nápad založit si blog a konto na ČBDB. Bez těchto dvou odrazových můstků bych dnes nebyla tam, kde jsem.

Neknižní oddělení


Chtěla jsem tu snad jen poznamenat to, že život nejsou jen knihy. A je nutné dělat i jiné věci, bavit se s lidmi, prožívat starosti i radosti a vážit si každého dne, kdy jsme šťastní (nebo aspoň těch dní, kdy nejsme nešťastní).
A tak i rok 2016 u nás vyzněl velmi spokojeně - sice nebyl tak osobně převratný jako loňský rok - nevdávala jsem se, neotěhotňovala ani neslavila životní jubileum, ale i ty drobné životní radosti přeci stojí za to.

Troufám si tedy doufat, že i rok 2017 nám přinese nové impulsy a radosti a budu moc ráda, když se s některými z nich budu moct podělit i s vámi, mými drahými čtenáři.
Tak ať každý den stojí za to <3
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Alexandra Alexandra | Web | 11. ledna 2017 v 15:53 | Reagovat

102 je perfektné, gratulujem! celkovo, tvoj knižny rok je čarovny a zavideniahodny! :) len tak dalej :)
ps: chvalim fotku s "našim" brnenskym konom :D si odtialto?:)

2 Tojaheva Tojaheva | 11. ledna 2017 v 16:13 | Reagovat

Ahoj Veru, a mě by zrovna zajímalo, k jakýmu číslu bys došla u těch pořízených knih :) Já jich mám vcelku málo, jelikož od února chodím do knihovny, což mě dost zachraňuje.
Doufám, že i tento rok uspořádáš akci Knihy dětem pomáhají, abych už mohla vymýšlet, co koupím za nové knížečky. Pořád jich vychází tak báječná hromada.
Doufám, že se do Brna zase brzo podíváš (pořád je tu báječně) a nebo že se s manželem letos konečně dostaneme na Dočesnou (poslední jsme absolvovali před 4-mi lety). Tak se třeba někde potkáme a já ti budu moct tvoji tvorbu pochválit osobně.

3 Rodaw Rodaw | 11. ledna 2017 v 18:26 | Reagovat

4 lenkaknel lenkaknel | Web | 11. ledna 2017 v 21:48 | Reagovat

Mně by taky zajímalo, kolik jsi pořídila knih :-D
Jinak přeju do roku 2017 plno krásných knih a připojuji se v doufání, že tě v Brně zase brzy uvidíme :-)

5 Nikola Nikola | Web | 12. ledna 2017 v 13:14 | Reagovat

Dostat se přes stovku knih, to je parádní. A těch aktivit, to byl hodně dobrý rok. Tak nechť je ten stále ještě nový rok úspěšnější a každý den je o radostech!

6 Bichlička Bichlička | 16. ledna 2017 v 15:06 | Reagovat

[1]: Děkuji moc (i za koníka :D )

[2]: Ahoj Jani, určitě to nebylo naposledy, co jsem byla v Brně a doufám, že se tam dostanu i letos (Brno je kouzené město). JINAK - kvůůůli vám jsem tedy svoje knižní přírůstky sečetla a brzy číslo zveřejním (ale nesmí se toho dopátrat manža :D :D )

[3]: <3 :-*

[4]: Uvidíme a sečteno :D

[5]: MOc děkuji a totéž přejeme i k vám domů :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama