Dětská recenze: 23 způsobů, jak se stát ekohrdinou

20. ledna 2017 v 15:11 | Bichlička |  DĚTSKÉ RECENZE
autor: Isabel Thomas
rok vydání: 2016
vydal: Mladá fronta

Oficiální anotace: Tahle knížka je plná návodů pro všechny, kdo rádi tvoří, recyklují, vynalézají pro věci nové využití a chtějí svým dílem přispět k záchraně světa. Díky jednoduchým i náročnějším projektům se dozvíte, jak z odpadu vyrobit nové věci, jak mít ekologičtější domácnost a jak i ten nejmenší venkovní prostor přetvořit v ostrůvek divočiny. A tak je na čase přestat vyhazovat staré ponožky, použité dárkové balicí papíry nebo plastové lahve - vytvořte z nich originální dárky a vychytávky, co sešiknou!

Maminčina recenze:

Znáte ten pocit, kdy si říkáte, kolik je na trhu dětských knížek bez hlubšího smyslu? A že by byl čas na změnu? Pak věřte, že tohle je jako svěží větřík do plachet. Mladá fronta si za tuto knihu u mě zaslouží jedno obrovské plus!! A všeobecně autorka Isabel Thomas konečně vytvořila něco, v co jsem jen doufala. Knížka je určená pro malé kutily, kterým není ekologie a ochrana životního prostředí lhostejná. Ale stejnou (nebo možná větší) měrou je určena i nám, rodičům, protože kdo jiný formuje dětskou duši a jeho náhledy do budoucna než právě my, dospěláci.
Na 23 konkrétních ukázkách si může dítě prakticky osvojit, co všechno jde vyrobit z pet lahví, jak lze dále zpracovat starý textil, jak je důležitý kompost, z čeho vytvořit hmyzí domeček,....
Mě osobně kniha nadchla a díky vhodně zvolenému počtu ilustrací je přitažlivá i pro děti. Musím ocenit i to, že díky společnému smysluplnému tvoření máte šanci navázat užší kontakt se svými ratolestmi.
Co říct víc? Tahle knížka si zaslouží pozornost! Moře pozornosti a pokud budete moct, pořiďte jí i svým dětem :-)

Johančina recenze:

Pokud se vám video nedaří spustit v prohlížeči, podívejte se na něj na našem Youtube kanálu - ZDEZa recenzní výtisk bychom rády poděkovali e-shopu Martinus.cz a určitě neváhejte a pořiďte domů i vy svého Ekohrdinu :-) Kde? No přeci ZDE
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 ┼Nemessis mor Morticie ┼ ┼Nemessis mor Morticie ┼ | Web | 23. ledna 2017 v 3:42 | Reagovat

zajímavé řádky :)

2 Gil Gil | Web | 6. března 2017 v 19:09 | Reagovat

"Znáte ten pocit, kdy si říkáte, kolik je na trhu dětských knížek bez hlubšího smyslu?"
- ten věrně znám a moc a moc děkuji za tuto recenzi a objev bezva knihy, tuto si musím určitě přečíst ♥

3 Bichlička Bichlička | 7. března 2017 v 23:27 | Reagovat

[1]: děkujeme

[2]: Určitě stojí za to!!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama