Dětská recenze: Pidibabka z Brd

8. ledna 2017 v 9:33 |  DĚTSKÉ RECENZE
autor: Jiří Kahoun
rok vydání: 2015
vydal: Albatros

Oficiální anotace: Máte doma malou treperendu, která není zas až tak hodná holčička, jak byste si představovali? Přesně taková je i Emička; malá povídalka, která chodí do školky ve městě Berouně. Její babička a děda bydlí v jeskyňkové chaloupce schované za hustým keřem… jsou totiž trpaslíci. Půvabné propojení reálného příběhu s pohádkovými bytostmi a jedinečný humor Jiřího Kahouna pobaví vás i vaše děti.Maminčina recenze:

Máte někdy pocit, že se vám knížka dokonale trefí do noty? Že vás okouzlí po všech stránkách a vy byste jí nejraději četli i potajmo pod peřinou? Hloupé je, když je vám přes třicet a knížka, která vás nadchne je pro děti okolo pěti let :-) Co to ale v reálu znamená? Znamená to, že tahle knížka se pro nás zařadila mezi velké favority a oblíbence. Hlavní představitelka je malá nezbedná holčička (ideální postavička, v jejíž lumpárnách se najde každá druhá malá slečna) Ema. Ema je sice z rozvedené rodiny, ale umí vše podat s vtipem a velkou fantazií, a tak v průběhu celé knížky máte pocit, že mít dva tatínky je vlastně super věc. Tatínek Martin bere Emičku na víkendy k jedněm zvláštním prarodičům. To nejpodivnější, co na nich vlastně je, je fakt, že jsou to trpaslíci... A přátelství s takovými pidilidičkami není vůbec k zahození - poznají každou bylinku, dělají ty nejlepší karbanátky a vyprávějí Emičce o všech nadpřirozených bytostech žijících v Brdských lesích.
Všechny jejich kouzelné schopnosti a radost ze života se ale ztratí, když ne zrovna dobrovolně poznají život "velkých lidí". Proč a jak? To si určitě přečtěte! A navíc se i pokochejte jedinečnými ilustracemi v knize, které nádherně pastelově dokreslují celou atmosféru.

Johančina recenze:


Za nádhernou knížku děkujeme projektu Celé Česko čte dětem. Moc si toho vážíme!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ┼Nemessis mor Morticie ┼ ┼Nemessis mor Morticie ┼ | Web | 8. ledna 2017 v 19:31 | Reagovat

to by mne nebavilo

2 Bichlička Bichlička | Web | 8. ledna 2017 v 21:46 | Reagovat

[1]: Asi ne :-D bude to pro jinou cilovou skupinu :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama