Dětská recenze: Půlnoční pohádky

6. února 2017 v 13:48 |  DĚTSKÉ RECENZE
autor: Sára Saudková
vydal: Albatros
rok vydání: 2016

Oficiální anotace: Představte si jednu úplně obyčejnou rodinu. Máma je moc hodná a veselá, jen občas trochu unavená, a táta chodí do práce a nemá moc času. Někdy se všichni smějí, jindy se zase trochu zlobí, ale mají se rádi. A když se večer všechno uklidní a celá rodina je spolu, vyprávějí si společně pohádky. Pohádkové příběhy plné fantazie od Sáry Saudkové vám připomenou, že ty nejhezčí chvíle zažijete jen s rodinou.

Maminčina recenze:

Znáte knížky, které baví děti i dospělé? Pak věřte, že tohle je jedna z nich. Sáře Saudkové se zde povedlo zkombinovat dostatečně neposedné děti s dostatečně praštěnými rodiči. Ne ve všech knížkách jsou maminky a tatínkové tolik naklonění blbnout spolu se svými potomky, ale tito rodiče se můžou směle nazývat - "velkými dětmi". I když to každému nemusí tak připadat, podle mě je společné blbnutí moc důležité, a pokud nevíte jak na to, třeby vás Půlnoční pohádky inspirují.
Z hlediska výchovného mi kniha přijde jako příručka pro rodiče (jak si s dětmi užívat prázdniny, jak jim vymýšlet různá dobrodružství,...) a naopak výstražný prst pro všechny zlobílky (ale všichni dobře víme, že výstražné prsty moc nefungují :D ).
Délka kapitol je tak akorát na večerní čtení a děj je mile pochopitelný pro děti od cca čtyř let. Pokud máte doma malé objevitele a chcete se u uspávání pousmát a načerpat trochu té pozitivity, pak vám můžeme knihu vřele doporučit.

Johančina recenze:

Pokud vám nejde video spustit v prohlížeči, pak se na něj podívejte přímo na našem Youtube kanálu - ZDE


Za knížku moc děkujeme projektu Celé Česko čte dětem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama