Barevný duben - knihy, filmy, akce

10. května 2017 v 14:49 | Bichlička |  KNIŽNÍ MĚSÍC

1. V hledáčku

Každý měsíc má své krásné novinky a ty knižní patří mezi mé oblíbené.
Prvně chci zmínit pár historických románů, které mě zaujaly. Jak Šlechtična, tak Spiklenci z lásky jsou situovány do doby renesanční. Ale Vůně jasmínu se z evropského kontinentu přesouvá částěčně i do Asie :-) Že by přidaná hodnota?

Knihy plné životních osudů jsem shromáždila do další koláže. Život na rozhraní věků je autobiografický román samotné autorky Ludmily Vaňkové (mojí oblíbenkyně, jen tak mimochodem :-) ), Dědečkův deník vypráví o neskutečném osudu muže, který prošel oběma velkými válkami, zajetím i beznadějí a přes to přežil. A Celý život je vlastně knihou, o které nevím co si myslet - nese životní osudy muže v alpské krajině, je plná skromnosti a moudrosti, která nás donutí zpomalit..... tak si sami udělejte obrázek :-)

Snad nevyčerpatelným tématem je druhá světová válka. Mnoho románů z ní čerpá a mnoho čtenářů stále baví. Jákobovy barvy se lehce tématu vymykají svou rozsáhlostí, ale víte jak to mám - já a anotace :D


2. Komu se nelení

Jako své životní motto bych si mohla dát vytetovat: Nejen knihou živ jest člověk. Když si delší dobu jen a jen čtu, začínám cítit takové zvláštní jednostranné vyčerpání a musím změnit aktivitu. Proto jsem se rozhodla zaměřit se i na filmy a dala si závazek - alespoň jeden film týdně a jednu návštěvu kina měsíčně :-) Ale o tom nejlepším až v další kapitole.
  • Zahrada Čech - já a zahrada jsme velcí kamarádi. Mám ráda to spojení se zemí, pocit, že si sama dokážu soběstačně zajistit nějakou domácí pochutinu, zadostiučinění, že dávám dětem skutečné "bio" a slast z toho, že ne všechno pod mou rukou zahyne (protože palmy u nás doma by mohly vyprávět :D ). Takže velké trhy konající se každoročně v Litoměřicich nejsou vůbec k zahození.
  • s tím jsou spojené i začátky farmářských trhů u nás v Žatci - konečně!!!!! Miluji je a nevynechám ani jedinou příležitost (pokud tedy neumírám na moribundus :D ). Takže pokud hledáte první odrazový můstek k opuštění konzumního stravování, zkuste farmářky :-)
  • vítězství!!!!! Nestává se mi často, že bych vyhrávala velké ceny, ale tentokrát se na mě štěstí smálo plnou hubajznou - vyhrála jsem knihovnu! A ano, jedná se o knihovnu z FAVI.CZ Takže se v příštím měsící snad můžete těšit na zabydlování nové knihovničky :-)
  • ráda bych vám ukázala i další háčkovanou záležitost, ale chci být poctivá a vzhledem k tomu, že jsem vše dokončila až v květnu, nechám si to na další měsíc :-)

3. Doporučujeme

  1. FILM - ano, začala jsem se víc dívat na filmy a nezáleží, zda jsou to žhavé novinky, nebo starší kousky. V dubnu jsem tak objevila hned dva velmi povedené filmy:
  • Paní Bovaryová - na filmovou adaptaci klasického románu od Gustava Flauberta mě nalákala youtuberská "kolegyně" Foxí a vzhledem k mému kladnému vztahu ke klasice jsem hned začala pátrat. S trochu zjednodušenou hlavní zápletkou se podle mě stále jedná o velmi povedený kousek a musím říct, že hlavní představitelka Ema je ztvárnila natolik věrohodně, že jsem kolikrát měla pocit, že bych jí jednu plácla :D
  • Dánská dívka - objev měsíce!!! Velmi citlivé nekonvenční téma. Více jsem o tomto tématu mluvila ve videu Měsíční nej - mrkněte ne něj ZDE
  1. Nejlepší kniha - zase více ve videu o Měsíčních nej, ale můžu prozradit, že Joanne Harris opět zabodovala :)

  1. přečetla jsem pěkné knihy - video ZDE a pořídila si ještě hezčí :D - video TU
I přes všechny tyhle příjemné novinky, ale musím říct, že byl duben díky svému nevyzpytatelnému počasí lehce stereotypní měsíc. A tak se ohromně těším až se odreaguji a zcela finančně zruinuji na Světě knihy a následně v antikvariátech :D :D
Protože trocha změny je vždy vítaná a já se už moc těším - na nové přírůstky, nová potkání a nové lidi. Jsem ráda za vás všechny a těším se tak, jak by se člověk měl těšit do nových dní, protože nikdy nevíte, co vám přinesou.

Zase příště, přátelé...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Šárka Šárka | Web | 10. května 2017 v 16:31 | Reagovat

Právě dočítám Jákobovy barvy a vůbec nevím, jak se poperu s recenzí :) Kniha rozhodně stojí za přečtení, do ní běž, Veru :) Jinak mě moc láká Úkryt v ZOO.

2 Bichlička Bichlička | Web | 20. května 2017 v 15:25 | Reagovat

[1]: Sari, dekuji za komentar - recenzi si musim precist a sama jsem zvedava, jak ji pojmes. A Ukryt v zoo jsem si uz stihla vysomrovat od manzilka :-D ale dalo to praci :-D

3 Janka Janka | Web | 7. listopadu 2017 v 17:30 | Reagovat

Dědečkův Deník jsem nedavno dočetla, silný příběh, moc dobře se četl

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama