Dětská recenze: Jezevec Chrujda našel velkou lásečku

12. května 2017 v 14:20
autor: Petr Stančík
rok vydání: 2016
vydal: Meander

Oficiální anotace: Oblíbený dětský hrdina jezevec Chrujda z lesa Habřince, zvídavý a kamarádský stavitel podzemních chodeb a nor, se ve svém novém příběhu osudově zamiluje. A to do krásné lasičky Aničky, jenomže není sám, kdo by Aničku rád získal, a tak musí Chrujda o svou lásku bojovat s protřelým tchořem Smradolfem. Naši hebce srstnatí hrdinové se ocitnou v tajemné jeskyni plné nebezpečných tvorů, kteří usilují o jejich život. Odvážný Chrujda nad svým sokem zvítězí ne silou, ale statečností a vynalézavostí - a tím Aničku konečně přesvědčí, že on je ten pravý.
Vtipné ilustrace nejrůznějších tvorů v lese i na louce jsou od vynikající výtvarnice Lucie Dvořákové.


Maminčina recenze:

Jezevec Chrujda je domácký jezevec žijící ve své noře v lese Habřinci a do jisté doby ho zajímá jen jeho živobytí a pohodlí. Ale pak do jeho život vstoupí láska - nebo vlastně Lasička Lásečka :-) Jeho sokem není nikdo jiný než frajer tchoř Smradolf (lepší jméno nemohl autor ani zvolit, ikonické po všech stranách), který se ve své podstatě nakonec projeví jako pořádný zbabělec.
Tato útlá knížečka dokázala pojmout hned několik dětských plusů - sympatický hlavní hrdina, nafoukaný antihrdina, zvířátka, krásné ilustrace, netradiční tiskový font a záchrana "světa" pomocí koblihy.
Já jako matka jsem na ní oceňovala ještě spád a pochopitelný jazyk. Na straně druhé pro mě pozitivně nevyšly postavy cucírů - hororovější prvky děti spíš lekaly, a tak bych možná lehce zjemnila (vysávání krve je přeci jen silný dojem, který nakonec v dětech zanechá negativní vzpomínku, navzdory závěrečnému kladnému obratu).
Knížku o Jezevci Chrujdovi bych mohla klidně doporučit (starším) dětem a jejich (klidně mladším :D ) rodičům jako milou jednohubku na jedno posezení. Ilustrační stránka věci je velmi vyvedená a netradiční styl písma ho jen doplňuje.


Johančina (a Bětčina) recenze :

Pokud Vám video nejde spustit, podívejte se na něj ZDE

Za knížku moc děkujeme nakladatelství MEANDER 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama