Barevné léto - květen - srpen 2017

19. září 2017 v 10:44 | BICHLIČKA |  KNIŽNÍ MĚSÍC
Tak tohle se mi snad ještě za celou dobu blogování nestalo - totální výpadek hned několika Knižních měsíců. bez toho aniž bych se sáhodlouze omlouvala, vám povím pravdu - ztratila jsem trochu motivaci. Na Youtubu vedu svůj knižní kanál (můžete ho odebírat nebo se na něj jen prostě prokliknout tady z blogu - vpravo je ikonka :-) ) a odezvy tam a tady se nedají srovnat. Navíc jsem možná přišla na to, že něco vám povědět je pro mě snazší než vám o tom psát. A tak jsem chvíli bojovala s pocitem, že možná psát přestanu.

Ale nakonec mi to bylo líto a už pro svůj přehled budu v omezené míře pokračovat i zde.

Pojďme rovnou na věc.

1. V hledáčku


Za čtyři měsíce, kdy jsem navíc opět začala chodit do práce na poloviční úvazek, jsem se "snažila" po nových knihách až tak nepokukovat, ale přes to přehled si člověk musí udržovat, a tak mě zaujalo hned několik knih.

Anna zachraňuje svět mě zaujala hned obálkou (já vím, je to přízemní) a pak dvěmi slovy - dobrovolnictví a Bali. Na druhou stranu Farmagedon je kniha, která je na přebal hodně skoupá, ale nese závažné téma - skutečná hodnota levného masa napříč světem. Protože jídlo ovlivňuje náš život až neskutečně moc.
A protože bylo léto a já kdybych musela žít někde jinde než v Čechách, tak bych si zvolila Itálii (i když se současnou politickou situací, nevím nevím), tak mě do očí praštila kniha - Jedině Neapol - o tom, jak správně žít a vařit po italsku.

Tématika druhé světové války na mě pak dýchla ve dvou knihách - Naděje na konci světa a Zimní muži. K Itálii se pak můžu vrátit v historickém románu Život v hříchu. A do doby Alžběty I. nás přenese román Sandry Byrd - Růže mají trny.


Jiří Hanibal je zavedený český autor, který se tentokrát rozhodl zpracovat téma lásky Bedřicha Smetany v knížce Severská rapsodie. Coco Chanel určitě nemusím dlouze představovat - její vliv na módu je nepopiratelný i v dnešních dnech, a tak v mém hledáčku skončila i kniha Tajná válka Coco Chanel. A na úplný závěr je tu pak historický román z doby starověku - Slon pro Karla Velikého.

2. Komu se nelení


I když to tak nevypadá, tak v létě jsem toho vážně hodně dělala - jezdili jsme na výlety, byli na dovolené u moře (poprvé s děvčátky), pracovala jsem, dívala se na filmy, četla, tvořila, zahradničila....

Ve zkratce bych vypíchla snad to nej:
  • dovolená na Elbě - na článek se podívejte ZDE
  • pracovala jsem na přípravě festivalu chmele a piva - Dočesné. A letos ne jen coby organizátor technický, ale i "filmový" - rozhodli jsme se totiž zpracovat historii Dočesné do podoby tří krátkých filmů. Co to všechno obnášelo? Spousty času, návštěvy muzeí, chmelařských institutů, archivu České televize, Národní knihovny,... Ale výsledek snad stojí za to (a samozřejmě - jsem poprvé v životě v oficiálních titulcích na závěru filmů :D :D ). Na filmy se můžete podívat na FB stránkách Televize OK plus ZDE
  • byla jsem v Národní galerii - konkrétně ve Veletržním paláci, který je úžasný a určitě byste ho měli alespoň jednou navštívit (ale je toho hodně, to upozorňuji předem)
  • dělala jsem litry domácích šťáv a je to něco perfektního - bezová, meduńková, rybízová a ted i bezinková. Zkuste to jednou taky
Tak pro tentokrát a pro tento velký časový skluz skončím dříve, protože se obávám, že jsem si všechno ani nezapisovala.
Co říkáte na vabrané knížky? Taky vás některá z nich zaujala?
Určitě mi napište i vaše tipy, budu moc ráda za zpětnou reakci.

Tak zase příště,
Vaše Bichlička
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Nebohá Nebohá | Web | 8. října 2017 v 18:37 | Reagovat

Veletržní palác je krásný, souhlasím. Nedávno jsem tam zabloudila na Aj Wej Weje, ale jinak si tam občas zajdu zaobdivovat atmosférické obrázky Jakuba Schikanedera.
Co se týče knížek, možná by tě vzhledem k Farmagedonu zaujal Tajný život stromů. To jsem přečetla jedním dechem a musím říct, že to můj pohled na stromy, zdánlivě nehybné a klidné, pozměnilo.

2 Bichlička Bichlička | 3. ledna 2018 v 18:18 | Reagovat

[1]: Tajný život stromů už jsem taky okukovala a mám ho v hledáčku :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama