Všechna předsevzetí pro rok 2018

22. ledna 2018 v 14:54 | Bichlička |  KNIŽNÍ VYKECÁVAČKA
Ahoj, vím, že podobných článků je tu plno, ale děláme to taky tak trochu pro sebe.
Ano - řeč je o každoročních předsevzetích.
A tentokrát nejen knižních!!! Letos se totiž hodně zaměřuji i jinam - na ekologii, udržitelnost a recyklaci (ve všech směrech)

1. Knižní předsevzetí

Ach jéé, zase jsem nedodržela předsevzetí z loňska, a to znamená i předsevzetí z předloňska. A to už je potom problém. A možná pod tímto dojmem už jsem si řekla - dost - potřetí a konec. Takže pokud ani letos nedokážu přečíst knížky, které jsem si vybrala a sepsala, pak na všechna svoje předsevzetí kašlu, zahazuji je za hlavu a nesnažím se si něco podobného dávat :D

Ale teď tedy naposledy (možná....známe se). Knížek jsem si naordinovala 12 - proč a něco k nim jsem vysvětlovala ve videu, takže odkaz vám dám SEM.


Jen abych ale měla nějakou rychlou vizualizaci, tak tady je seznam:

1. Píseň krve - kniha už z minula
2. Dějiny Francie - opět kniha z minula
3. Kvítek karmínový a bílý - netradičně opět bachle z minula
4. Příběh opravdové vášně - a naposledy pro velký úspěch opět kniha z minula
5. Neblahý Juda - klasika z pera anglického romanopisce Thomase Hardyho - PŘEČETNO LEDEN 2018
6. Mistr Kampanus - česká historická klasika od Zikmunda Wintera
7. Osm hor - jubilejní dvoustý svazek Odeonu, který jsem si nemohla nechat ujít
8. Rychleji mluvit nedokážu - protože kdo nemiluje Gilmorky, že?
9. Hračkář - druhá světová válka, Osvětim
10. Marie a magdalény- nejnovější kniha od mé oblíbené Lenka Horňákové Civade
11. Hana - protože chci konečně přijít na to, co na té knize všichni vidí
12. Piknik v Provence - Francie, odpočinek, recepty - to bude mé dokonalé letní čtení

Jiná knižní předsevzetí si raději dávat nebudu a budu jen vděčná, když se mi podaří najít dostatek času na čtení a dostatek krásných knih, které mi zpřijemní dny.
Ale možná jen jedna poznámka - Verunka se musí uklidnit a nebláznit zase s recenzáky :-D

2. Neknižní předsevzetí

Eko-recy:

- jako první vás odkážu na stránky Greenpeace (www.zmenajsemja.cz), kde si i vy sami můžete stanovit svůj cíl na daný rok a pak ve zkratce to, co jsem se rozhodla změnit jáVšude slyšíte o tom, jak moc lidé plýtvají jídlem, používají čím dál tím víc jednorázových obalů, znečišťují, nešetří vodou, přežírají se, produkují splodiny, jedí mnohem více masa než dříve,..... A spousta lidí vám odpoví, že vy, jakožto jedinec, s tím nic nemůžete udělat. CHYBA! Vy můžete!!! Protože všechno se počítá a protože svým chováním zase vy působíte na své okolí. A ve chvíli, kdy vidím, že si lidé začínají všímat, že si neberu igelitové pytlíky na každou debilitu, ale používám doma ušité sáčky ze staré záclony, tak to má smysl (samozřejmě, hodně z nich si klepe na čelo a říká si, co jsem za pošuka...nu což :D )

A tak i tyto rubriky se tu trochu rozrostou - nápady na to, jak šetřit, co koupit (nebo naopak, co nekupovat) a co si doma udělat.

Sama za sebe ještě vyhlašuji válku dvěma přísadám: palmový olej a glukózo-frukozový sirup

Všeobecné:

- budu se více hýbat - v podstatě to souvísí i s tím, že chci eliminovat nadměrné používání auta. Do práce na kole (v létě a za hezkého počasí, přátelé! Zabít se nehodlám :D ) nebo pěšky (popřípadě existuje i MHD, že?)

Chytré telefony mají navíc tu výhodu, že mají možnost nainstalovat si aplikaci, která vám měří kroky a ušlé kilometry. Vzhledem k možnostem jsem si navolila cíl alespoň 8.000 kroků denně (a zatím se až na výjimky držím :D )

- používat více sezoních potravin a místní ovoce a zeleniny - to už se snažím delší dobu a zatím to funguje. Tentokrát do toho ale hodlám zabřednout ještě víc.

- tvořit!!!!!!! - víc a víc a z čehokoliv!!!!!!!! (+155698456 vykřičníků)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Tojaheva Tojaheva | 22. ledna 2018 v 16:10 | Reagovat

No super, konečně další článek Veru :)
Tvoje předsevzetí se mi líbí a jsou hodně podobný těm mojim. I když já tam mám ještě např. pít víc vody (pač v tomto jsem opravdu velkej lajdák - chybí mi pocit žízně) nebo chodit víc do přírody.
A myslím, že ten Kvítek karmínový a bílý bude dost velkej oříšek. Už jen kvůli počtu stran :) Rozhodně přitom nabereš svaly.

2 Mora Leray Mora Leray | Web | 5. března 2018 v 16:25 | Reagovat

Jsem ráda, že si v dnešní době ještě někdo dává knižní předsevzetí. Ne příliš nadšeně to říkám, ale čtenářů opravdu ubývá. Je fajn vidět, že mezi námi knihomolové pořád chodí. :)
Každopádně, co se týče tvého seznamu, znám z něj jen dvě. Příběh opravdové vášně a Hanu, na kterou se také už delší dobu chystám, překvapivě se stejným záměrem. :D

3 Mora Leray Mora Leray | Web | 5. března 2018 v 16:26 | Reagovat

A teď koukám... páni, stejný citát na horní stránce. :DD

4 Bichlička Bichlička | 24. května 2018 v 8:44 | Reagovat

[3]: Ajoooooo :D dělám v knihovně na malém městě a je pravdou, že moc nových tváří tu člověk nepotká. Musíme motivovat a motivovat :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama